Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Masz pomysł, jak uprościć prowadzenie biznesu w Polsce? Ministerstwo czeka na twoje propozycje

Już od ponad roku funkcjonuje Głos Przedsiębiorcy, który z założenia ma oddać głos samym zainteresowanym. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą zgłaszać propozycje związane m.in. z upraszczaniem przepisów dotyczących prowadzenia biznesu, likwidacją zbędnych obowiązków, wsparciem ekspansji międzynarodowej firm czy znoszenia barier dla inwestowania w Polsce.

Fot. YAY Foto

Wiele osób wskazuje na to, że prowadzenie biznesu w Polsce nie należy do najprostszych i stanowi niejednokrotnie drogę przez mękę. Dlatego Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii postanowiło posłuchać propozycji samych przedsiębiorców. W końcu to oni wiedzą najlepiej, z jakimi bolączkami muszą  się niejednokrotnie zmierzyć. W tym celu, ponad rok temu powstała aplikacja Głos Przedsiębiorcy. Można ją odnaleźć na stronie biznes.gov.pl. Tam też można zgłosić swoją sugestię dotyczącą m.in. zmiany prawa czy też poszerzenia dostępu do finansowania przedsięwzięcia. Inicjatywy są oceniane przez internautów i merytorycznie analizowane. Na portalu pojawia się informacja o tym, czy pomysł został odrzucony, przekazany do konsultacji czy wdrożony.

Projekty zgłaszane za pośrednictwem aplikacji Głos Przedsiębiorcy mogą dotyczyć siedmiu kategorii: rozwoju działalności gospodarczej, praw i obowiązków przedsiębiorcy, finansowania, wprowadzania innowacyjnych produktów i usług na rynek, handlu zagranicznego, informacji dla przedsiębiorców i inwestowania w Polsce.

Dzięki Głosowi Przedsiębiorcy do tej pory zgłoszono 271 propozycji zmian w prawie, z czego 28 zostało wdrożonych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.