Ponad 1 tys. firm otrzymało dofinansowanie z BGK. Tanie pożyczki na rozwój przedsiębiorstwa

Już ponad 1000 przedsiębiorców skorzystało z pożyczek z projektu „Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie”. Łącznie do firm z Warmii i Mazur trafiło już ponad 200 milionów złotych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 

Fot. Shutterstock/ muchomoros

Program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego skierowany jest do firm szukających dofinansowania. Środki pochodzą z funduszy unijnych.

Unijne wsparcie w postaci preferencyjnych pożyczek jest szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy borykający się z brakiem kapitału na rozwój i inwestycje w firmie. To także alternatywa dla biznesów nowo powstałych, które stawiają na innowacyjny rozwój.
Od czerwca, przedsiębiorcy, którzy utracili płynność przez kryzys związany z pandemią koronawirusa, mogą również wnioskować o pożyczkę płynnościową. Dzięki niej mogą sfinansować m.in. wynagrodzenia pracowników, opłaty za czynsz lub najem lokalu czy spłatę zobowiązań handlowych.
Szczegółowe informacje o wsparciu dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur dostępne są na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*