Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ponad 70 start-upów skorzysta z pomocy prawnej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę przedsiębiorców rekomendowanych do otrzymania dotacji w ramach programu „Wsparcie prawne dla start-upów”. Najwyższe dofinansowanie przyznane w konkursie to ponad 17,1 tys. zł. 72 start-upy, które dostaną pomoc mogą ją przeznaczyć na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą legal due-diligence lub treści umów inwestycyjnych, a także na wsparcie prawne w procesie zamówień i zawierania umów.

Fot. Shutterstock/ Zolnierek

Program „Wsparcie prawne dla start-upów” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem początkujących przedsiębiorców. Do godziny 10:45 w dniu startu naboru do PARP wpłynęło ponad 100 wniosków od mikro, małych i średnich firm na kwotę ponad 1,5 mln zł.

– Ta kwota przekraczała budżet konkursu o 40 proc., a był on niemały, bo wynosił w tym roku 1,1 mln zł. Fachowa pomoc prawna to często ten wydatek, na którym firmy oszczędzają, albo, z drugiej strony, mocno nadwyręża on ich budżet. Dzięki takim programom mogą skorzystać z usług kancelarii, na przykład w zakresie przygotowania umów lub negocjowania kluczowych kwestii z inwestorami oraz kontrahentami – mówi Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów w PARP.

Firmy mogły się ubiegać o wsparcie do 25 tys. zł, natomiast na podstawie zgłoszeń do konkursu PARP przyznała najwyższe dofinansowanie w wysokości 17 130 zł (18 firm). Młode firmy pieniądze mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, doradztwo prawne związane z realizacją procesu zamówień w zakresie prowadzonej działalności, wsparcie prawne dotyczące negocjacji z Funduszem VC lub Aniołem Biznesu lub konsultacje prawne w zakresie prowadzonej działalności.

W trakcie całego naboru, prowadzonego do 30 lipca 2020 r., do PARP trafiło 189 wniosków. Pozytywnie oceniono 158 wniosków, z czego wsparcie otrzymają 72 start-upy, a 86 znalazło się na liście rezerwowej.

Lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania: link.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.