Porozmawiają o znaczeniu start-upów dla polskich przedsiębiorstw

Trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski odbędzie się w terminie 24-25 sierpnia. Na miejsce konferencji obrana została siedziba Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. W ramach kilkudziesięciu paneli poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rodzimej gospodarki, organizatorzy zaplanowali także debaty dotyczące edukacji w kontekście rozwoju gospodarczego.

Jednym z tematów rozmów, nad którym eksperci będą debatować podczas tegorocznej konferencji jest znaczenie start-upów dla polskich przedsiębiorstw. Polskie start-upy koncentrują się już na wszystkich obszarach gospodarki. Najnowsze technologie informatyczne, elektroniczne, chemiczne, mechaniczne, medyczne, biologiczne, budowlane, energetyczne i wiele innych sprawiają, że poziom zaawansowania technicznego wielu polskich przedsiębiorstw oraz ich produktów plasuje się w światowej czołówce. Przewiduje się dalszy rozwój start-upów w nowych obszarach polskiej gospodarki, takich jak: technologie kosmiczne, transportowe, stoczniowe oraz w zakresie robotyzacji, co umożliwi bycie konkurencyjnym kolejnym polskim firmom.

Stałe udoskonalanie przemysłu oraz wdrażanie badań naukowych w celu jego poprawy jest kolejnym ważnym zagadnieniem, o którym porozmawiają eksperci podczas tegorocznej odsłony Forum. Poruszona zostanie kwestia m.in. nowoczesnych laboratoriów, które powinny być partnerami przedsiębiorstw, chcących produkować i konkurować produktami na rynkach światowych. Komercjalizacja wyników badań pozwoli na ograniczenie konieczności sprzedaży pomysłów i patentów poza granice kraju, dzięki czemu polskie firmy będą mogły korzystać z osiągnięć naszych naukowców.

Ważnymi tematami Forum będą też źródła i dostępności finansowania badań naukowych realizowanych na potrzeby przemysłu, które umożliwią prace na nowoczesnym sprzęcie nad innowacyjnymi produktami.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*