Powstała aplikacja, która policzy, na jak długo wystarczą zapasy papieru toaletowego

Papier toaletowy to zdecydowanie na całym świecie symbol pandemii koronawirusa. Jednak długie wyczekiwanie na świeżą dostawę może okazać się zbędne, to za sprawą nowej aplikacji. Pozwoli ona na policzenie na jak długo wystarczą obecne zapasy.

howmuchtoiletpaper

Fot. howmuchtoiletpaper

W czasach PRL papier toaletowy był niejednokrotnie prawdziwym luksusem. Dziś na całym świecie jego wartość ponownie podskoczyła to za sprawą paniki, którą wywołał koronawirus. Choć wielu ekspertów wciąż się zastanawia, skąd taki popyt na papier toaletowy, to pojawił się pomysł, by stworzyć kalkulator, który pozwoli na przeanalizowanie obecnych zapasów.

Kalkulator dostępny jest na stronie www.howmuchtoiletpaper.com. Tam wystarczy podać liczbę posiadanych rolek oraz ilość dziennych wizyt w toalecie. Na tej podstawie aplikacja wyliczy, na jak długo średnio wystarczą nam zapasy. Dodatkowo można dołączyć jeszcze warianty, jak średnia ilość podtarć na wizytę w toalecie, liczba listków używanych przy jednym podtarciu, liczba listków na rolce, liczba domowników i długość kwarantanny.

Polski kalkulator także policzy zapasy papieru

Fot. Materiały prasowe

Nie tylko w USA powstał kalkulator do liczenia zapasów papieru toaletowego. Na podobny krok zdecydowała się także Bogna Haponiuk, tworząc polski odpowiednik amerykańskiej aplikacji. Dzięki niemu można mieć pewność, że już nigdy nie zabraknie tego produktu. Kalkulator policzy bowiem nie tylko na jak długo starczy Ci zgromadzony zapas, ale również podpowie Ci ile rolek papieru jest Ci potrzebne, by przetrwać dwutygodniową kwarantannę. Polska wersja dostępna jest na stronie www.omnicalculator.com.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Kris

25 marca 2020 Odpowiedz

to dla goombas’ów bo mają mózgi jak orzeszek

Avatar

oh

25 marca 2020 Odpowiedz

Średnio rozgarnięty wie jak często kupował.
Komu taka aplikacja?
„Humanistom” czyli upośledzonym na liczby?

Avatar

kapadocja

26 marca 2020 Odpowiedz

Robią z ludzi idiotów, ale z drugiej strony ludzie sami prowokują wykupując papier i wszystko inne ze sklepów. Ja zrobiłem zapasy jedynie leków i to zaledwie na kilka tygodni do przodu (e-recepta wypisana przez lekarza z serwisu lekarzonline.eu).

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*