Ranking kont firmowych

Prawie 40 tys. zł dotacji żeby zamienić umowę śmieciową na samozatrudnienie

W całej Polsce powiatowe urzędy pracy prowadzą nabory wniosków w ramach działania 7.3. Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Program daje możliwość pozyskania bezzwrotnej dotacji na założenie własnej firmy. W sumie uczestnik może liczyć na blisko 40 tys. zł bezzwrotnego dofinansowania. Program tym razem nie jest skierowany wyłącznie do bezrobotnych.

Pieniądze dla wynalazców, pomysłodawców innowacyjnych projektów Źródło: Bankier.pl

Oprócz finansowania na start w biznesie uczestnicy mogą liczyć na pomoc ekspertów, pakiet szkoleń oraz pół roku zastrzyku gotówki na bieżące wydatki. Nowością jest fakt, że o wsparcie w przejściu na swoje mogą się ubiegać nie tylko bezrobotni, ale także osoby zarabiające mało, pracujące na tzw. umowach śmieciowych oraz imigranci.

Ze śmieciówki do własnej działalności gospodarczej

Jedną z placówek, która ogłosiła właśnie nabór jest Urząd Pracy w Rybniku. Inicjatywa realizowana jest pod nazwą ,,Moja własna działalność gospodarcza IV”. Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia u 40 osób na terenie subregionu zachodniego woj. śląskiego, powiat: raciborski, rybnicki, wodzisławski, m. Rybnik, m. Żory, m. Jastrzębie Zdrój w wieku 30+. Nabór wniosków dla osób zainteresowanych udziałem w programie trwa do 31 lipca 2021 roku.

Adresatami programu podobnie jak to było w przypadku poprzednich naborów są osoby bezrobotne biernych zawodowo. Do tej grupy potencjalnych beneficjentów organizatorzy dołączyli także osoby pracujące, ale ubogie a także, osoby zarabiające w oparciu o krótkoterminowe umowy cywilno-prawne, czyli tzw. śmieciówkach. Trzecią grupą osób, które mogą wziąć udział w projekcie są także imigranci. O wsparcie mogą się także ubiegać osoby, które odchodzą z rolnictwa i myślą o własnej działalności gospodarczej.

Blisko 40 tys. zł dofinansowania na start

Na 40 uczestników, którzy zostaną wyłonieni przez organizatorów czeka jednorazowa dotacja na rozpoczęcie działalności w kwocie 23 0 50 zł. Za te środki młody przedsiębiorca może pokryć wydatki związane z rozkręcaniem własnego biznesu. To jednak nie wszystko. Oprócz pojedynczego zastrzyku pieniężnego na start – beneficjent może liczyć przez pół roku co miesiąc na przelew w kwocie 2600 zł. Te pieniądze może przeznaczyć na bieżące wydatki nowej firmy. Wśród nich znajdują się m.in. zapłata składek na ZUS, wodę czy prąd. W sumie do uczestnika programu przez pierwsze pół roku prowadzenia własnej firmy trafi kwota 38 650 zł.

Projekt realizowany dla osi priorytetowej: VII. Regionalny rynek pracy dla działania: dla działania: 7.3. Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej dla poddziałania: 7.3.3. Promocja samozatrudnienia

Program ,Moja własna działalność gospodarcza IV” w pigułce:

Wartość projektu: 2 650 336,00 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 2 252 785,60 zł

W ramach projektu dla uczestników przewidziane jest następujące bezpłatne wsparcie:
✓ Wsparcie szkoleniowe przed rozpoczęciem działalności gospodarczej,
✓ Pomoc Oficera dotacyjnego w technicznym wypełnianiu biznesplanu oraz jego formalna ocena,
✓ Wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości w kwocie 23 050 zł
✓ Wsparcie pomostowe finansowe przez okres 6/12 msc w wymiarze 2 600 zł

W ramach projektu uczestnicy maja zapewnione: materiały szkoleniowe, poczęstunek podczas szkoleń grupowych

W całej Polsce realizowane są podobne inicjatywy. Informacji o terminach naborów i szczegółach dotyczących przyjmowania wniosków należy szukać na stronach internetowych powiatowych urzędów pracy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych informacji o trwających aktualnie naborach.

Przeczytaj także:

– Są pieniądze na założenie działalności gospodarczej w czerwcu. Lista dotacji i innych programów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Caramel 26 lip 2021 (13:18)

Gdzie uzyskać wiarygodną pożyczkę?

Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę ([email protected])

Dlaczego powinienem otrzymać pożyczkę od HILLTOP?

W HILLTOP staramy się być najlepszą firmą pożyczkową online pod względem naszych usług i zadowolenia klientów. 90% naszych wnioskodawców oferuje pożyczki bez zabezpieczenia
- przy oprocentowaniu nawet 3%
- bez wymogu zdolności kredytowej
- wymaga bardzo mało formalności
- planowane terminy spłaty są elastyczne
- wypłata pożyczki w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku
- bardzo przyjazne środowisko.

Jak uzyskać pożyczkę od HILLTOP?

Oferujemy niezabezpieczone pożyczki w wysokości od 3000 do 500000 w USD/EUR/PUNKT. W dalszym ciągu obowiązują inne równoważne waluty. Teraz pospiesz się i wybierz formularz wniosku, aby uzyskać pożądaną pożyczkę na konsolidację, działalność gospodarczą, remont domu i inne istotne kwestie.

e-mail: [email protected]

e-mail: [email protected]

whatsapp: kliknij link, aby wysłać wiadomość bezpośrednią https://wa.link/gig6hb