Prowadzisz innowacyjny projekt? Dowiedz się, jak zdobyć grant z NCBiR

Jakie są zasady przyznawania grantów w konkursach NCBiR? Jak wygląda proces oceny wniosków o dofinansowanie? Gdzie szukać informacji o realizowanych z Funduszy Europejskich konkursach? Jakie są udogodnienia dla firm już realizujących projekty w czasie pandemii? Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla wszystkich – zarówno wnioskodawców, beneficjentów, jak i innych osób zainteresowanych działalnością Centrum.

– NCBR jest instytucją otwartą na przedsiębiorców i naukowców z całego kraju. Już od ponad dwóch lat nasi eksperci jeżdżą w najdalsze zakątki Polski, szkoląc, edukując i przybliżając wszystkim zainteresowanym zasady konkursów. Również teraz, w czasie pandemii, nie zwalniamy tempa. Przenieśliśmy szkolenia do internetu, na nasz kanał YouTube, gdzie każdy ma możliwość zasięgnięcia sporej dawki wiedzy – powiedział dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

NCBR online to cykl ponad 20 szkoleń, regularnie publikowanych na kanale NCBR w serwisie YouTube. Eksperci NCBR kompleksowo przybliżają cały proces od pozyskania grantu do jego realizacji, również w czasie pandemii. Omawiają zasady aktualnych konkursów, również tych, realizowanych z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój czy w ramach inicjatyw międzynarodowych, zasady działania programów dla start-upów Bridge Alfa, odpowiadają też na najczęściej zadawane przez wnioskodawców pytania, przedstawiają zasady udogodnień w realizacji projektów w czasie pandemii.

– Staramy się w jasny i przejrzysty sposób przekazać wiedzę na temat aplikowania w konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a następnie realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Nie chcemy, aby proces złożenia wniosku o dofinansowanie był barierą dla innowatorów. Dla nas najbardziej liczy się dobry pomysł i plan jego realizacji. W każdym z odcinków wypowiadają się eksperci, obrazując przekaz przykładami – mówi Dorota Toczyska, kierownik projektu w NCBR.

Cykl szkoleń NCBR online finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Wszystkie osoby, zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Centrum, mogą skorzystać z bezpłatnych, udostępnionych na stronie instytucji aplikacji „Asystent Innowacji”, który pozwala na wstępną weryfikację pomysłu z wymaganiami NCBR oraz „Asystent Budżetowy”, wspierający w zaplanowaniu i rozliczaniu kosztów w projekcie. Również, istnieje możliwość zgłaszania swoich pytań do Punktu Informacyjnego, gdzie konsultanci odpowiadają na nie telefonicznie, mailowo oraz za pomocą spotkań online.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*