Przedsiębiorca-rekordzista ma 60,5 mln zł długu

Tak wysokiego długu wśród pojedynczej firmy dawno nie było. Rekordzistą okazał się przedsiębiorca z województwa świętokrzyskiego. Jednak ławka liderów zadłużenia jest znacznie dłuższa – informuje Krajowy Rejestr Długów.

Foto: FORUM/ Krzysztof Serafin

Łączna kwota, na jaką przedsiębiorcy winni są innym podmiotom, wynosi 9,4 mld zł – wskazuje Krajowy Rejestr Długów. Za towary i usługi swoim kontrahentom nie zapłaciło 281 251 firm, oznacza to, że średnie zadłużenie wynosi obecnie nieco ponad 34 tys. zł. Najgorsza sytuacja panuje obecnie na Mazowszu (1,9 mld zł i 52 715 firm), Śląsku (1,3 mld zł i 37 016 podmiotów) i Wielkopolsce (982 mln zł i 28 165 przedsiębiorstw). Jednak rekordzista nie pochodzi z tych regionów, bowiem jest on z województwa świętokrzyskiego, a dokładniej z powiatu ostrowskiego, który prowadzi działalność z branży budowlanej.

Na drugim miejscu uplasowała się firma z województwa warmińsko-mazurskiego. Tam przedsiębiorca z powiatu elbląskiego, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w branży IT nie zapłacił w terminie blisko 50 mln zł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*