Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Co przedsiębiorcy wiedzą o tarczy antykryzysowej? PARP podsumowała cykl wideokonferencji

Zakończył się cykl wideokonferencji Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” poświęcony rozwiązaniom pomocowym dla firm dotkniętych pandemią koronawirusa. Przez 8 tygodni poruszonych zostało prawie 70 zagadnień ważnych dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem spowodowanym COVID-19. W 20 konferencjach on-line wzięło udział 20 220 widzów, którzy zadali ekspertom ponad 300 pytań. 

Fot. PARP

Od 26 maja do 8 lipca poruszonych zostało wiele kwestii, istotnych dla przedsiębiorców borykających się z codziennymi trudnościami. Eksperci z instytucji partnerskich z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią. W ramach poruszanych zagadnień, znalazły się m.in.:

• pomoc dla firm z Funduszowego Pakietu Antywirusowego – pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój;
• rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
• tarcza samorządowa dedykowana lokalnym budżetom, które zostały istotnie uszczuplone w na skutek pandemii;
• zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
• ochrona miejsc pracy i prowadzenie biznesu w czasie pandemii;
• rozwiązania dla branży turystycznej.

W całym cyklu wideokonferencji wzięło udział na żywo 20 220 uczestników. W tym czasie ruch na stronie internetowej PARP był rekordowy – odwiedziło ją prawie 532,5 tys. osób. A strona internetowa (dedykowana tylko spotkaniom) odnotowała prawie 440 tys. odsłon. Uczestnicy wykazali się również dużym zaangażowaniem, zarówno w mediach społecznościowych, podczas telefonicznych konsultacji z ekspertami czy wysyłając za pośrednictwem formularza ponad 300 pytań.

Wideo z każdej konferencji jest dostępne na kanale PARP w serwisie YouTube www.youtube.com/parpgovpl.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.