Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Przegląd pomysłów na biznes grudnia

Grudzień to kolejny miesiąc, który przyniósł wiele inspiracji do znalezienia swojej niszy w biznesie. Na rynku pojawiły się takie pomysły, jak pralnia połączona z kawiarnią czy też innowacyjne maseczki antysmogowe. Oto subiektywny przegląd 7 ciekawych pomysłów na biznes miesiąca. 

Nowy wymiar cukiernictwa

Foto: designeratcakes.co.uk

Firmy coraz większą uwagę przykładają do swojego loga. Umiejscawiają go praktycznie wszędzie, chcąc się wyróżnić. Nie inaczej jest w przypadku ciast i ciasteczek. W czasie imprez firmowych czy też w  trakcie działań promocyjnych tego typu wypieki można z łatwością znaleźć. Ta moda zaczęła się w USA i w bardzo krótkim czasie opanowała również całą Europę. Pojawia się tylko jeden problem, nie wszystkie cukiernie są w stanie zrealizować tego typu zamówienie, przede wszystkim ze względu na jego złożoność.

Kawiarniopralnia

Foto: Le Petit Bas Perdu

Stacjonarne, samoobsługowe pralnie tracą klientów już od pewnego czasu, w wyniku znacznego powiększania dostępności pralek. Jednak Jesse Lewin, kanadyjski przedsiębiorca znalazł sposób jak obrócić ten trend o 180 stopni. Postanowił połączyć kawiarnię i pralnię, nazywając to miejsce Le Petit Bas Perdu. Stało się to miejscem spotkań ludzi, gdzie mogą nie tylko zjeść pyszne ciastko i napić się kawy, ale również zrobić pranie.

Japońskie produkty

Foto: Japancrate.com

Japonia dla wielu Polaków jest niezwykle egzotycznym miejscem. Wynika to przede wszystkim z odległości, która dzieli oba kraje. Jednak o rosnącym zainteresowaniu tamtejszą kulturą może świadczyć rosnąca liczba zakupów japońskich artykułów spożywczych. W odpowiedzi na ten popyt na polskim rynku pojawiają się sklepy, które oferują takie produkty. Ponadto również coraz częściej pojawiają się japońskie restauracje.
Przeczytaj również 10 najciekawszych start-upów z Japonii

Świąteczne sweterki

Foto: FORUM/ Lee Smith

Grudzień to okres świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nimi pojawiają się liczne gadżety związane z tą tematyką. Coraz popularniejsze stają się swetry, posiadające wiele elektrycznych elementów przykładowo żarówki. Jest to idealny pomysł na biznes dla osób które zarazem uwielbiają projektować i szyć ubrania, ale również lubią majsterkować przy elektryce.

Sportowe postanowienia

Foto: FORUM/ YURIKO NAKAO

Wraz z nadejściem nowego roku, pojawia się wiele postanowień noworocznych. Szczególnie dotyczą one poprawy stanu zdrowia poprzez uprawianie sportów. To właśnie w tym okresie liczba pobrań aplikacji o sportowej tematyce gwałtownie rośnie. Na rynku dostępne są zarówno motywatory, jak i urządzenia analizujące wykonywane ćwiczenia.

Luksusowe pudełko

Foto: FORUM/ Seth Joel Photography

Każda osoba na świecie chciałaby się pochwalić produktami od znanych projektantów. Jednak bezwzględną większość osób nie stać na zakup tak drogiej odzieży. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie, niektórzy postanowili odsprzedawać oryginalne pudełka z logotypem znanej marki. Potencjalne zyski z takiego biznesu również są bardzo duże. Przykładowo pudełko Versace w Polsce można kupić za ponad 100 zł.

Maseczka antysmogowa

Foto: Respro.com.pl

Wraz z zimą pojawia się smog. Jeszcze do niedawna z maseczkami antysmogowymi, kojarzyliśmy głównie chińczyków, jednak dziś ten produkt jest coraz częściej wykorzystywany przez Polaków. Ludzie  w trosce o własne zdrowie korzystają z maseczek antysmogowych. Wraz z rosnącym popytem, firmy chcąc się wyróżnić tworzą innowacyjne rozwiązania w tym segmencie. Niektóre z nich są wstanie wyłapać niezwykle drobne pyły.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Rob 29 gru 2017 (23:30)

Pomysł z pralnio kawiarnią nie jest już niczym nowym. Taki lokal funkcjonuje już od kilku dobrych lat w Krakowie. Frania Cafe.