Przyznano 23 tys. zł dotacji oraz 1,6 tys. zł pomostowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Po 23 tys. zł dotacji na założenie własnej firmy otrzymały osoby bezrobotne. Dzięki bezzwrotnemu wsparciu przedsiębiorczy bezrobotni uruchomią takie biznesy jak: nauka jazdy konnej, produkcja naturalnego mydła do rąk czy fotowoltaika. Projekt „Grant na start” skierowany jest do mieszkańców województwa łódzkiego.

Inicjatywa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego przyciągnęła wielu bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. W kolejnych naborach planowane jest przyznanie dotacji 64 osobom. Oprócz dotacji beneficjent może liczyć także na comiesięczny przelew w ramach świadczenia pomostowego.

Świadczenie postojowe

Fot. Shutterstock/ ASkwarczynski

23 tys. zł dotacji i pomostowe przez 1 rok

W pierwszym z trzech przewidzianych naborów dotację na rozkręcenie własnego biznesu otrzymało 32 osób pozostających bez pracy. Warunkiem ubiegania się o środki finansowe był status bezrobotnego w wieku ukończonych 30 lat. Maksymalna kwota, o którą ubiegali się zainteresowani wynosiła 23 050 zł. Oprócz jednorazowej dotacji na zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, towarów i usług niezbędnych do uruchomienia danego biznesu beneficjenci otrzymali także wsparcie pomostowe w wysokości 1600 zł miesięcznie. Kwota w tej wysokości będzie wpływać na konto firmy bezrobotnego przez okres 12 miesięcy. Oprócz pieniędzy pomysłodawcy otrzymali także możliwość udziału w szkoleniach z zakresu marketingu, sprzedaży czy rachunkowości.

Pomysły na biznes osób bezrobotnych starających się o dotację na założenie firmy były najróżniejsze. Wsparcie finansowe uzyskały projekty takie jak: prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci, stolarstwo artystyczne, zarządzanie nieruchomościami, wytwarzanie i montaż mebli. Nauka gry na instrumentach, nauka jazdy konnej, wytwarzanie naturalnego mydła, wypożyczalnia sprzętu budowlanego, usługa autolawety czy cukiernictwo. Osoby bezrobotne, które nie „załapały” się na pierwsze rozdanie mają możliwość ubiegania się o wsparcie w kolejnych dwóch naborach. W ich ramach dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzyska w sumie kolejne 64 osoby.

O możliwościach zdobycia kapitału na własny biznes i programach, w których osoba przedsiębiorcza może pozyskać finansowanie na start w biznesie przeczytasz więcej w artykule Pieniądze na założenie działalności gospodarczej. W tym roku jest jeszcze w czym wybierać . Obszerny artykuł opisuje różne możliwości pozyskania pieniędzy na założenie firmy od dotacji, przez pożyczki aż po anioły biznesu czy fundusze zalążkowe. Przeczytaj także:

Sprawdź także,  jakie oferty kredytów firmowych przygotowały banki.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*