Ranking kont firmowych – lipiec 2018

Skończyły się czasy, kiedy posiadanie konta firmowego wiązało się z wysokimi kosztami jego obsługi. Konkurencja, jaka jest na rynku przyczyniła się do powstania ofert przystępnych cenowo. W dalszym jednak ciągu nie znajdziemy rachunku za prawdziwe „0 zł”.

Przedsiębiorcy szukający najtańszego konta firmowego muszą przedrzeć się przez gąszcz ofert, a co za tym idzie i obszerne tabele opłat i prowizji. Jak się okazuje prawie każdy bank oferuje rachunek firmowy, za którego prowadzenie nie jest pobierana opłata. Jednak trzeba zwrócić uwagę, czego oczekuje w zamian. Przeważająca liczba kont bankowych skierowanych do przedsiębiorców warunkuje, bowiem zniesienie opłaty podstawowej, jeśli zostaną spełnione obostrzenia stawiane przez bank.

W związku z powyższym redakcja Bankier.pl przyjrzała się warunkom, na jakich można otworzyć bezpłatne konto firmowe, skierowane do jednoosobowych działalności gospodarczych. W tym celu została porównana wysokość podstawowych opłaty, tj. za prowadzenie rachunku, obsługę karty płatniczej oraz koszt zwykłych przelewów internetowych zewnętrznych. W rankingu znalazły się natomiast wszystkie konta, w których przedsiębiorca może osiągnąć 0 zł za każdą z wymienionych usług.

Bilas jest następujący – 7 rachunków firmowych z bezwarunkowym 0 zł za ich prowadzenie oraz 20 kont, które gwarantują brak opłaty pod warunkiem spełnienia określonej aktywności przez jego posiadacza, mi.in. utrzymanie wskazanego salda na rachunku, wykonywanie przelewów do ZUS bądź US czy dokonanie transakcji kartą płatniczą na określoną kwotę.

Gdzie po najtańszy rachunek dla przedsiębiorcy?

Na podium znalazł się Nest Bank z BIZnest Kontem. Przedsiębiorcy w jego ramach mogą liczyć na bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku, brak opłaty za użytkowanie karty płatniczej oraz darmowe nielimitowane przelewy internetowe (wewnętrzne i zewnętrzne). Należy podkreślić, że jest to jedyne konto, które nie wymaga od przedsiębiorcy spełnienia określonych warunków, w celu uniknięcia podstawowych opłat w każdej z trzech kategorii branych pod uwagę. Kolejne miejsce należy do Plus Konto Biznes od Volkswagen Banku. Tu, właściciele biznesów mogą liczyć na bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku, brak opłaty za karę oraz pakiet 250 sztuk darmowych przelewów. Na trzecim miejscu uplasowało się Konto Firma to Ja od Idea Banku. Jego prowadzenie również jest darmowe, a dodatkowo przedsiębiorca otrzymuje nielimitowane darmowe przelewy internetowe. Przy czym użytkowanie karty to miesięczny koszt w wysokości 4,99 zł, który bank pobierze z rachunku, jeśli nie zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na sumę min. 400 zł lub wparta kwoty 1000 zł we wpłatomatach banku.

Pełen ranking kont firmowych dostępny jest na Bankier.pl