Robert Lewandowski otwiera kolejny biznes

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa nie tylko na boisku. Gwiazda reprezentacji polski otwiera kolejny biznes. Tym razem będzie to akademia piłkarska dla najmłodszych adeptów futbolu.

Fot. Reuters/ Kacper Pempel

O swoich planach zawodnik Bayernu Monachium opowiedział w Polskim Radiu Dla Ciebie. Mający ponad 100 występów w reprezentacji Polski zawodnik zdradził, że chciałby przekazywać wiedzę i doświadczenie zdobyte na boisku kolejnym pokoleniom piłkarzy. Na razie wiadomo, że akademia piłkarska powstanie w Warszawie.  - Chciałbym w ten sposób umożliwić młodym piłkarzom lepszy start i przekazać im swoją wiedzę – powiedział Polskiemu Radiu Robert Lewandowski, dla którego to kolejny sposób również na inwestowanie zarobionych na boisku pieniędzy.

Najlepszy polski zawodnik jak na rasowego strzelca przystało także w biznesie szuka kolejnych szans. Rok temu za pośrednictwem RL Investments kupił 49 proc. udziałów w spółce RL Media realizującej kampanie medialne m.in. dla gwiazd sportu. W portfelu biznesów Roberta Lewandowskiego ważną część stanowią inwestycje w nieruchomości. Od trzech lat jest udziałowcem w firmie deweloperskiej LS Investments. W jego posiadaniu są też apartamenty w Warszawie i na Mazurach.

Mało kto jednak wie, że zawodnik Bayernu Monachium odnosi sukcesy także w biznesie internetowym. Fundusz, w którym ma udziały inwestuje w startupy. Jest wśród nich kilka przedsięwzięć , które wkrótce mogą znaleźć nowych właścicieli. Sporticos.com to sportowy serwis informacyjny. Shoplo.com to narzędzie do tworzenia sklepów internetowych. LokalnyRolnik.pl to miejsce gdzie można zamówić zdrową żywność z okolicy. Inne startupy ze wsparciem funduszu to: Twojasuknia.pl, Kekemeke.pl, Dogry.pl, Scondoo.de, Gimmy.pl, Positionly.com.

Gwiazda reprezentacji Polski ma także wspólne przedsięwzięcia z żoną Anną Lewandowską. Razem prowadzą m.in. spółkę Store9 działającą w obszarze komunikacji i PR. Słynnemu małżeństwu nie jest obcy także biznes restauracyjny. Nie tak dawno otworzyli własny lokal w Giżycku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Grzegorz Marynowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*