Robot, który samodzielnie złoży meble z IKEI

Masz problem ze złożeniem mebli? Ten robot wyręczy cię w tym i dzięki niemu w ciągu zaledwie 20 minut można otrzymać gotowy mebel pochodzący z IKEI.

Foto: YouTube

IkeaBot jest w stanie prawie w pełni samodzielnie złożyć dowolny mebel. Stworzyli go naukowcy z Nanyang Technological University w Singapurze, a czas który poświęcili nad powstaniem urządzenia przekroczył 3 lata.

Zadanie, które miało przetestować urządzenie, polegało złożeniu krzesła pochodzącego z popularnej szwedzkiej sieciówki – IKEI. Rozrzucono wiele elementów po pomieszczeniu ( czyli dokładnie tak jak zrobiłby to człowiek). Następnie robot mógł przejść do działania

W zaledwie kilka sekund IkeaBot potrzebował na zlokalizowanie wszystkich części. Następnie wykonywał zdjęcia 3D, które pozwoliły mu na stworzenie mapy, określającej kolejność wykonywania  odpowiednich ruchów. Po ponad 11 minutach robot przechodził już do właściwej części składania krzesła. Gotowy mebel został wykonany w ciągu następnych 9 minut.

– Prace montażowe, które mogą przybierać naturalną postać u ludzi, u robota muszą zostać podzielone na różne etapy, takie jak określenie, gdzie znajdują się różne części krzesła, siła potrzebna do uchwycenia części i upewnienie się, że ramiona robota poruszają się bez kolizji względem siebie – powiedział Pham Quang Cuong, który kierował zespołem naukowców.

Mebel został prawie samodzielnie złożony przez robota. Została mu tylko pokazana kolejność wykonywania działań, co można porównać do pokazania instrukcji człowiekowi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Caravaggio

30 kwietnia 2018 Odpowiedz

Chetnie oproznie pokoj goscinny i kupie robota za zylion zloty, by pojedyncze skrecanie mebli z IKEA skrocic o 40 minut.

Avatar

smiech

30 kwietnia 2018 Odpowiedz

Pomysły na miarę mambiznes.pl 🙂

Avatar

dociekliwy

2 maja 2018 Odpowiedz

no no no, oby łebscy z pISSu w to nie zainwestowali pieniędzy podatników

Avatar

Andy

3 maja 2018 Odpowiedz

SUPER VIDEO potwierdza ze ten robot faktycznie sklada meble w 20 minut.. uff

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*