Rośnie liczba bogatych Polaków

Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce – wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

Foto: thinkstock

W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7100 zł, wyniosła 1,1 mln osób.

Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 mld zł, a do 2021 roku wzrośnie ona 31 mld zł.

Współautor raportu Tomasz Wiśniewski wyjaśnił, że wzrost tego rynku wiąże się między innymi z dobrym stanem naszej gospodarki.

Z raportu wynika poza tym, że Polska jest liderem pod względem procentowego wzrostu wartości majątku. Nie zmienia to jednak miejsca naszego kraju w rankingu krajów z największą liczbą milionerów – ta jest nadal porównywalna z krajami, które mają dużo niższą od nas populację, jak na przykład Finlandia, Portugalia i Czechy.

Raport „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2017” powstał po raz 8. Wzięło w nim udział blisko 100 respondentów. Kryterium doboru były dochody miesięczne przekraczające 20 tys. zł brutto miesięcznie.

Badanie zostało uzupełnione o wypowiedzi specjalistów z analizowanych branż. Przeprowadzono je od lipca do września tego roku.

Najwięcej bogatych Polaków mieszka w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i małopolskim.

IAR K.Prostak/dw/ PAP, nik/ asa/

Źródło: Bankier24

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*