Ranking kont firmowych

Rosyjski pomysł na wyświetlane reklamy na niebie

StartRocket to rosyjski start-up, który zamierza odmienić rynek reklamy, wykorzystując nieużywaną dotychczas przestrzeń.  To właśnie na niebie zamierza wyświetlać własne reklamy.

Fot. Screen Vimeo

Już w 2021 roku nad miastami mogą pojawić się reklamy, które będą wyświetlane na niebie. Orbital Display jest systemem przygotowywanym przez rosyjski start-up StartRocket. Twórcy zamierzają wyświetlać w przestrzeni loga lub hasła reklamowe konkretnych firm. Taka forma promocji będzie widoczna przez ok. 6 min na nocnym niebie,.

Podstawą innowacyjnego sytemu reklamowego będą małe satelity, zwane cubesats. Mają one zostać umieszczane na wysokości w przedziale 400-500 km nad Ziemią. To właśnie one będą wypuszczały wiązkę światła, dzięki czemu tworzony przez nie obraz, będzie widoczny z powierzchni Ziemi.

Póki co pomysłodawcy nie zdradzają jak duży jest koszt stworzenia takiego systemu, ani także potencjalnej ceny takiego banneru.

Pomysł jest dopiero w fazie tworzenia prototypu, jednak już dziś Orbital Display może być niezgodny z prawem.  Rosyjski pomysł  może zmniejszyć poziom bezpieczeństwa ruchu lotniczego, gdyż reklamy mogłyby oślepiać pilotów samolotów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.