Rusza dofinansowanie na szkolenia dla firm w czasie pandemii. Nawet 80 proc. zwrotu kosztów

Nawet 80 proc. zwrotu kosztów szkoleń, usług konsultingowych czy doradczych związanych z prowadzeniem działalności w czasie trwającej epidemii mogą uzyskać właściciele firm. Wnioski przyjmowane są do końca listopada.

Fot. YAY Foto

Pandemia koronawirusa odbiła się w niespotykanej dotychczas skali na wielu przedsiębiorstwach. Skutki lockdownu i zamrożenia gospodarki są dotkliwe i będą obciążeniem dla firm jeszcze przez długi czas. Jednym z programów, które mają pomoc przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas jest projekt „Kompetencje dla sektorów zadanie COVID-19 – oferta dla przedsiębiorców”, który właśnie wystartował.

Program realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości zakłada udzielanie dofinansowania firmom do usług szkoleniowych, które pomogą firmom szybciej dostosować się do zaistniałej sytuacji i przyczynią się do likwidacji lub zmniejszenia negatywnych skutków trwającej pandemii. O środki mogą ubiegać się mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa działające w konkretnych branżach wskazanych przez organizatorów projektu.

Dofinansowanie szkoleń w formie zaliczki

Wysokość udzielanego wsparcia może wynieść maksymalnie 80 proc. kosztów poniesionych na zakup usługi szkoleniowej czy doradczej. Wsparcie realizowane będzie w systemie refundacyjno-zaliczkowym. To oznacza, że właściciel firmy ubiegającej się o wsparcie część pieniędzy otrzyma na konto przed zapłatą za usługę szkoleniową. Pula w pierwszym rozdaniu przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynosi 57 mln  zł. Te środki trafią do firm i mają pomóc w likwidacji negatywnych skutków koronawirusa w przedsiębiorstwie. Pomoc w postaci dofinansowania do szkoleń skierowana jest do przedsiębiorstw działających w branży: , telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, komunikacji marketingowej, handlu oraz usług rozwojowych, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, chemicznej, przemysłu lotniczo-kosmicznego finansowej, IT, motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie i pozyskaniem dofinansowania muszą wypełnić formularz dostępny na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Po wysłaniu zgłoszenia operator obsługujący daną branżę skontaktuje się z właścicielem firmy i przeanalizuje, czy przedsiębiorstwo może skorzystać z dofinansowania. Operator wesprze także przedsiębiorcę przy wyborze najlepiej dopasowanej do potrzeb firmy usługi szkoleniowej. Wybór dokonywany jest z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) – platformy online z propozycjami usług szkoleniowych i doradczych.

„Kompetencje dla sektorów zadanie COVID-19 – oferta dla przedsiębiorców”

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Cel: wsparcie dla firm w czasie pandemii poprzez finansowanie usług szkoleniowych

Finansowanie: maksymalnie 80 proc. kosztów uslugi

Wkład własny: minimum 20 proc. kosztów uslugi

Start składania wniosków: 22 września 2020

Koniec przyjmowania wniosków: 30 listopada 2022

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*