Rusza konkurs na aplikacje w walce ze skutkami koronawirusa. Nagroda 250 tys. zł czeka

Masz pomysł na aplikację, które może być wykorzystana do walki ze skutkami kryzysu wywołanego pandemią? Jesteś autorem rozwiązania, które może być wykorzystane i wdrożone do funkcjonowania w nowej rzeczywistości? Polski Fundusz Rozwoju ogłasza konkurs Aplikacje Jutra. Pula nagród wynosi 1 mln zł. Każdy z laureatów rywalizacji otrzyma po 250 tys. zł.

Polski Fundusz Rozwoju rozpoczął nabór wniosków w konkursie, którego celem jest wyłonienie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na funkcjonowanie ludzi w dobie kryzysu i przyspieszą powrót na ścieżkę rozwoju. Najlepsze projekty mogą pozyskać dofinansowanie, które zostanie przeznaczone na przygotowanie prototypu(MVP). – Zaprojektuj aplikację, która pomoże walczyć ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19 – czytamy na stronie inicjatywy.

Do rywalizacji mogą stanąć pomysłodawcy z projektami orbitującymi wokół trzech tematów. PFR czeka na zgłoszenia w obszarach:

Zdrowie – przełomowe rozwiązania, w których technologie cyfrowe przekształcają opiekę zdrowotną, reagując na obecne potrzeby

Praca i Przedsiębiorczość – narzędzia cyfrowe, które rozwiązują konkretne wyzwania, przed którymi stoją dziś przedsiębiorcy oraz budowanie kompetencji przyszłości na nowym rynku pracy

Społeczeństwo – innowacje społeczne mające na celu polepszenie jakości życia osób i społeczności. Mogą one wynikać z wprowadzania unikalnych rozwiązań, ale także z faktu wdrożenia już znanego rozwiązania, występującego w nowym kontekście społecznym.

Z nadesłanych zgłoszeń PFR wyłoni 12 najlepszych projektów, z którymi rozpoczną sięprace nad stworzeniem projektu aplikacji. Pomysłodawcy wezmą udział w warsztatach z prototypowania oraz testowania, a także zostaną przygotowani do przedstawienia swoich aplikacji przed inwestorami. Dla autorów najlepszych rozwiązań organizatorzy przygotowali pulę 1 mln zł. Zwycięzcy każdej z trzech kategorii otrzymają po 250 tys. zł na rozwój aplikacji. Projekty wyróżnione zostaną nagrodzone kwotą 100 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać za pośrednictwem strony pfrsa.pl/aplikacjejutra# . Laureatów poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się w grudniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*