Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rusza program wsparcia dla start-upów

Startuje nowy program skierowany do młodych firm szukających możliwości nawiązania współpracy z globalnymi liderami. ABSL, czyli Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych reprezentujący czołowe podmioty świadczące nowoczesne usługi dla biznesu ogłosił start kolejnej edycji swojego projektu ABSL Start-up Challenge.

Fot. materiały prasowe

– Naszym celem jest pokazanie, że polskie startupy są już gotowe wyjść z etapu biznesowego przedszkola i mogą zaproponować korporacjom realną wartość biznesową. Współpraca z każdym z naszych partnerów może pozwolić najlepszym uczestnikom Start-up Challenge na wyjście na rynki międzynarodowe – mówi Łukasz Czajkowski, Dyrektor ds. Członkostwa i Społeczności ABSL. Planujemy pomóc przynajmniej 25-30 startupom polskich i europejskich w dostosowaniu ich ofert do potrzeb największych klientów na polskim rynku. – dodaje.

Partnerzy ABSL Start-up Challenge

Partnerami tegorocznej edycji Start-up Challenge zostali m.in.: P&G, Citibank, Randstad czy potentat logistyczny DSV. Każda z tych firm przedstawi potrzeby, które będą mogły być zaadresowane przez młode polskie przedsiębiorstwa. Dodatkowo, projekt pozyskał wsparcie Agory, Proptech Poland oraz funduszu Pracuj Ventures, który wśród uczestników poszukiwać będzie potencjalnych inwestycji.

– Wierzymy w potencjał młodych, dynamicznie rozwijających się spółek technologicznych i od kilku lat podejmujemy współpracę ze startupami. Nasze doświadczenie potwierdza, że na jej drodze mogą powstawać innowacyjne rozwiązania, które wspólnie wdrażamy. Byliśmy partnerem wszystkich dotychczasowych edycji konkursu ABSL Start-up Challenge i jesteśmy przekonani, że jest to wyjątkowa i skuteczna platforma łącząca kreatywne startupy z dużymi przedsiębiorstwami. W tym roku także postanowiliśmy zaangażować się w kolejną edycję konkursu. Szczególną uwagę zwrócimy na projekty
z obszaru marketingu i sprzedaży, które pozwolą nam na jeszcze lepsze adresowanie potrzeb naszych konsumentów – komentuje Małgorzata Mejer, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej P&G
w Europie Centralnej
.

Biznesowa trampolina dla start-upów

Projekt, dzięki któremu oferty biznesowe start-upów trafią bezpośrednio do międzynarodowych gigantów, skupi się na czterech obszarach obejmujących nowoczesne usługi i narzędzia finansowe, automatyzacja procesów biznesowych, narzędzia ułatwiające zarządzanie zasobami ludzkimi oraz sprzedaż i marketing.

Każdy ze startupów zakwalifikowanych do programu otrzyma wsparcie eksperckie w przygotowaniu profesjonalnej oferty biznesowej, dostosowanej do wyśrubowanych oczekiwań korporacji. Najlepsi będą mogli zaprezentować się przed gronem 1000 osób ze świata biznesu podczas dorocznej konferencji organizowanej przez ABSL 12 czerwca w Warszawie. Dodatkowo, wybrane startupy otrzymają wsparcie doradcze w procesie wdrażania swoich rozwiązań u partnerów Start-up Challenge. Wsparcie merytoryczne programu zapewni, jako operator, zespół butiku doradczego Rebels Valley. Start-upy otrzymają również pomoc doświadczonych ekspertów biznesowych z doświadczeniem
w podejmowaniu decyzji zakupowych i wdrożeniowych w korporacjach. Do tego udział w Start-up Challenge ma być dla nich prawdziwą trampoliną do komunikacji z szerokim rynkiem.

– Główna wartość wyróżniająca ABSL Start-up Challenge to skupienie się na budowaniu wartości dla partnerów. W tym projekcie zwracamy przede wszystkim uwagę na ofertę, którą przedstawi start-up, na korzyści które jest w stanie realnie dostarczyć. Oceniamy potencjał, nie wizję – mówi Tomasz Kowalczyk, partner Rebels Valley. – Celem projektu jest pokazanie, że start-upy to już nie tylko mówienie o marzeniach czy fantazjowanie o polskim Skype. Te firmy realnie budują swoją rozpoznawalność, mierzą się z unikalnymi wyzwaniami biznesowymi, pokazują przewagi nad konkurencją. Czas to pokazać światu. – dodaje.

materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.