Rynek gier hazardowych w Polsce, w ostatnich latach przechodzi wyraźne zmiany

Nowymi regulacjami Ustawy o grach hazardowych wprowadzono możliwość prowadzenia salonów gier na automatach oraz kasyna internetowego przez dedykowaną spółkę Skarbu Państwa.

Fot. Mateusz Szymański, Bankier.pl

Podmiotem wykonującym monopol Państwa jest w powyższym zakresie jest spółka Totalizator Sportowy sp. z o.o. Od czerwca 2018 roku zauważyć można otwierane przez Totalizator Sportowy na terenie Polski takich „państwowych” salonów gier na automatach.

– Takie otwarcie rynku wydaje się bardzo racjonalnym rozwiązaniem – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Kosek, Adwokat, Partner, Zięba & Partners. – Jednocześnie wydaje się, że dobrym rozwiązaniem dla stworzenia warunków konkurencji na rynku byłoby otwarcie możliwości prowadzenia salonów gier także przez podmioty prywatne, oczywiście pod ścisłym nadzorem Państwa.

Niezależnie od powyższego zauważalny jest trend wzrostowy w zakresie rozwoju zakładów wzajemnych (zakładów bukmacherskich) tak w punktach stacjonarnych jak i przede wszystkim w ramach zakładów internetowych. Pomijając loterie promocyjne ten typ działalności hazardowej (tj. zakłady wzajemne) jako jedyny może być legalnie prowadzony w Internecie przez podmioty prywatne.

W 2016 r. przychody firm hazardowych związane z zakładami wzajemnymi wynosiły 1,66 mld PLN, podczas gdy rok później wynosiły już 105% jej kwoty tj. 3,41 mld PLN.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

MarketNews24

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*