Ranking kont firmowych

Rzecznik MŚP zamierza skończyć ze złymi praktykami skarbówki

Skarbówka tuż przed przedawnieniem sprawy podatkowej, wszczyna postępowanie. Rzecznik MŚP chce, by skarbówka zaprzestała takich praktyk – poinformowała Rzeczpospolita.

Fot: YAY Foto

Wielu przedsiębiorców każdego roku otrzymuje list od Urzędu Skarbowego, że wobec niego toczy się postępowanie karnoskarbowe. Z reguły takie wiadomości przedsiębiorcy otrzymują po 4,5 latach od daty złożonej deklaracji, a więc na kilka miesięcy przed przedawnieniem, które następuje po pięciu latach. Głównym powodem takiego postępowania jest opieszałość urzędów.

Takim sytuacjom sprzeciwia się Rzecznik MŚP Adam Abramowicz i chce, by Urząd Skarbowy zaprzestał takich praktyk. Jak wyjaśnia w Rzeczpospolitej, takie działania są „sprzeczne z duchem praworządnego państwa i konstytucją dla biznesu”.

Rzecznik MŚP zwraca się z prośbą do przedsiębiorców, aby zgłaszać tego typu przypadki, najpóźniej do 27 stycznia 2019 roku. Po zebraniu wszystkich dowodów, sprawa trafi do Ministerstwa Finansów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.