Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Samochód bez kierowcy już w Polsce

Transport osobisty i zbiorowy w polskich miastach może się diametralnie zmienić, dzięki rozwojowi technologicznemu samochodów. Podczas seminarium „Mobility City”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, uczestnicy mogli poznać nowe możliwości, jakie daje elektryczny i autonomiczny samochód. Po specjalnie przygotowanym torze przejechał pierwszy w Polsce pojazd bez kierowcy, czyli elektryczny model Renault EZ-GO. Eksperci przewidują, że w ciągu piętnastu lat na ulicach polskich miast zagoszczą elektryczne, autonomiczne pojazdy – które usprawnią transport zbiorowy i uczynią go bardziej ekologicznym.

Fot. FORUM/ CAITLIN O’HARA

– Rozwój technologii jest niebywale zaawansowany. Pojazdy na poziomie piątym autonomizacji, w którym nie jest potrzebny kierowca, realizują już projekty pilotażowe w ośrodkach testowych. W takich miejscach jak Kalifornia, Izrael czy Azja tego typu projekty są realizowane także poza ośrodkami naukowymi. Zatem coś, co wydawałoby się całkowitą futurologią, dzieje się na naszych oczach – powiedział serwisowi eNewsroom Maciej Mazur, dyrektor generalny PSPA. – Na konferencji Mobility City pokazujemy, że warto być otwartym na nowe technologie. Zmiany zachodzą dużo szybciej, niż można by się spodziewać. W ciągu kolejnych piętnastu lat możemy spotkać się z sytuacją, że nasza taksówka będzie elektryczna i że będziemy w niej absolutnie sami – przewiduje Mazur.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

eNewsroom

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.