Składana słomka zebrała ponad 1,6 mln USD na Kickstarterze

Ekologia coraz częściej wkracza w pomysły start-upów. Nie inaczej był w przypadku amerykańskiego start-upu FinalStraw, który stworzył pierwszą na świecie składaną, nadająca się do ponownego wykorzystania słomkę.

Fot. finalstraw.myshopify.com

Nie tak dawno polski rząd podniósł cenę jednorazowych toreb plastikowych, aby przeciwdziałać zanieczyszczaniu środowiska. Jednak brytyjski rząd poszedł o krok dalej i zakazał sprzedaży plastikowych słomek i mieszadeł do napojów. Zamiennikami mogą być słomki wykonane z metalu, szkła czy też bambusa, które są wielokrotnego użytku. Problem pojawia się z ich przenoszeniem. Zauważył to amerykański start-up FinalStraw, który opracował pierwszą na świecie, nadającą się do wielokrotnego użytku słomkę, którą jednocześnie można złożyć.

Produkt ma być odpowiedzią na zmiany prawne w Wielkiej Brytanii. To już kolejny start-up, który dzięki nowym regulacjom tworzy własny biznes. Podobnie było w przypadku polskiego start-upu „Niedzielne zakupy” , który opracował aplikację o tej samej nazwie, pomagając w zrobieniu zakupów w niedziele niehandlowe.

FinalStraw został stworzony przez Emmę Cohen i Milesa Peppera z Kanady. Słomka jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma bardzo długą żywotność. Może być stosowany zarówno do napojów gorących, jak i zimnych. Według twórców, tylko jeden ich produkt jest w stanie zastąpić 584 plastikowe słomki.  Czyszczenie jest możliwe poprzez specjalną szczoteczkę, którą otrzymuje się w zestawie.

W ciągu 24 godzin od uruchomienia projektu na platformie Kickstarter został przekroczony cel, który wynosił  12 500 USD, a na 3 dni przed końcem zbiórki osiągnęli kwotę ponad 1 610 208 USD. Pojedyncza słomka kosztuje tylko 5 USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*