Sklep Intymna.pl został sprzedany

Notowany na NewConnect Infoscan uzgodnił warunki inwestycji w Grupę Modne Zakupy (GMZ.CO), właściciela platform ecommerce (m.in. Intymna.pl). Według ustaleń Infoscan nabędzie 30 procent udziałów w GMZ.CO za kwotę 4,5 mln zł, a w dalszej kolejności przejmie kontrolę nad spółką. Podpisany dokument jest jednym z etapów realizacji strategii Infoscan na lata 2021-2025, zakładającej generowanie w ciągu 4 lat 12 miesięcznych przychodów na poziomie 100 mln PLN.

Shutterstock/ Grabowski Foto

W pierwszej kolejności Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników GMZ.CO podejmie decyzje o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 9517 nowych udziałów. Część z nich docelowo obejmie Infoscan, dzięki czemu uzyska 30 procent w kapitale spółki. Następnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Infoscan zdecyduje o emisji do 26,4 mln nowych akcji, a środki pozyskane z emisji przeznaczy na nabycie udziałów GMZ.CO.

Grupa Modne Zakupy Sp. z o.o. działa w branży e-commerce, prowadzi internetowy sklep multibrandowy z bielizną (intymna.pl), odzieżą (primodo.com) oraz akcesoriami (blackbunny.pl). Firma posiada w swoim portfolio ponad 150 marek. Baza aktywnych użytkowników to ok. 650 tys. osób. Grupa wygenerowała w 2020 roku ponad 16,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*