Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Spa dla psa

Kąpiel, strzyżenie, trymowanie – tak właśnie wygląda psie spa, czyli raj dla wszystkich czworonogów chcących błyszczeć na porannym spacerze. W dzisiejszym „Pomyśle na biznes” pokażemy Wam jak wygląda zawód groomera i co jest najtrudniejsze w prowadzeniu psiego salonu piękności.

Godzina 10:00 rano – do salonu Doggy Dog Space wchodzi pierwszy klient. I jego właściciel. Potem następuje powtarzalna sekwencja: kąpiel, suszenie, strzyżenie, pielęgnacja uszu i przycięcie paznokci.

– Spędzam w salonie bardzo dużo czasu, bo po prostu lubię moją pracę. To praca marzeń – zwierza się v, właścicielka Doggy Dog Space. Psi klient jest wymagający i na fryzjerskim fotelu spędza znacznie więcej czasu niż człowiek.

– Na małe pieski rasy york czy maltańczyk, przeznaczam 1-2 godz. Jestem wtedy w stanie obsłużyć ok. 5-6 piesków dziennie. Zdarzają się natomiast też bardzo duże psy np. owczarek kaukaski i wtedy pielęgnacja zajmuje 5-6 godz. To może być jedyny klient danego dnia – uśmiecha się Dorota Woźniak.

Coraz więcej właścicieli czworonogów inwestuje w wygląd swojego pupila. Pies na spacerze musi wyglądać modnie i zadawać szyku. Rynek się rozrasta, pojawiają się nowe trendy w uczesaniu czy koloryzacji, a na wizytę w psim salonie piękności trzeba czekać nawet kilka tygodni.  Początki prowadzenia biznesu jednak takie różowe nie były.

– Po pierwsze była to nauka nowego, wymagającego zawodu, często z trudnym klientem. Zwierzęta są różne i nie możemy powiedzieć im jak człowiekowi: stój prosto, nie ruszaj się. Po drugie, było to zarazem otwarcie własnej firmy. Zawodowo zaczynałam więc od zera – wspomina właścicielka Doggy Dog Space.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
owczarkowicz 4 lut 2021 (21:54)

Super sprawa, że otwiera się coraz więcej profesjonalnych salonów spa dla psów.
Przydałaby się dedykowana wyszukiwarka.
Widzę, że ktoś już zaczął w tym temacie działać na portalu hepier.com/pl.