Spółka Reality Games zainwestowała w Royals App

Do grona inwestorów Royals App, mobilnej aplikacji społecznościowej tworzonej przez start-up z Poznania, dołączyła Reality Games, jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży gier mobilnych. Prezes spółki, Zbigniew Woźnowski to kolejny po Bartoszu Bereszyńskim inwestor, który dostrzegł potencjał pierwszej tego typu gry na świecie.

Fot. materiały prasowe

Reality Games jest angielską firmą technologiczną działającą z sukcesami międzynarodowymi w branży gier mobilnych. Spółka, której prezesem jest Zbigniew Woźnowski tworzy gry geolokalizacyjne, w których treść, mechanika i ekonomia są zasilane wydarzeniami w świecie realnym. Pierwsza gra stworzona przez Reality Games – Landlord – ma 10 mln użytkowników na całym świecie. Od przeszło 2 lat firma notuje w każdym tygodniu średnio 10 proc. wzrost przychodów, jednocześnie dywersyfikując biznes i inwestując w rokujące projekty z branży gamingowej.

– Każda inwestycja naszej firmy poprzedzona jest wnikliwą analizą potencjału projektu. Royals App wykorzystuje unikalne mechanizmy i odpowiada na potrzeby swojej grupy docelowej. Potwierdzają to stałe wzrosty kluczowych wskaźników, m.in. Daily Active Revenue Per User (DARPU) oraz bardzo wysoka retencja – komentuje Zbigniew Woźnowski. Widzę w tym projekcie międzynarodowy potencjał i chcemy być częścią jego sukcesu – dodaje.

Inwestycja Reality Games zamknęła pierwszą rundę inwestycyjną poznańskiego start-upu. Po nieco ponad półrocznej działalności Royals App, aplikacja łącząca funkcje znane z Tindera i Instagrama przyciąga coraz więcej użytkowników. Oprócz wirtualnych doświadczeń i grywalizacji, zapewnia najlepszym graczom nagrody w comiesięcznych rankingach oraz możliwość spotkania na elitarnych wydarzeniach.

Oprócz inwestycji finansowej, zespół Reality Games zdecydował się na wsparcie merytoryczne poznańskiej spółki. Eksperci z Krakowa świadczą usługi konsultingowe i uczestniczą w spotkaniach projektowych.

– Landlord, którego twórcą jest Reality Games to gigantyczny, międzynarodowy sukces. Zainteresowanie naszą aplikacją to dowód na to, że projekt nad którym pracujemy może powtórzyć ten wynik – komentuje inwestycję Tomasz Henel, CEO Royals App. Nasza współpraca rozwija się dynamicznie i wierzę, że dzięki niej jeszcze szybciej osiągniemy zamierzone przez nas cele – dodaje.

W najbliższych miesiącach planowany jest dalszy, dynamiczny rozwój aplikacji i jej ekspansja na zagraniczne rynki.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*