Spotify przejmuje start-up Loundr, aby rozwiązać poważny problem

Szwedzki serwis muzyczny postanowił przejąć start-up Loudr. Ma mu pomóc zażegnać problem z licznymi pozwami, których do tej pory było dość dużo. Wielu artystów jest niezadowolonych ze Spotify, którego oskarżają o naruszanie praw autorskich.

Foto: FORUM/ Dado Ruvic

– To, co stworzył Loudr to coś więcej niż po prostu inteligentny i prosty sposób na pozyskiwanie mechanicznych praw autorskich przez artystów; to prawdziwa innowacja w branży muzycznej – wypowiada się w materiałach prasowych Spotify, Adam Parness. Dzięki temu Spotify będzie mógł z łatwością kontaktować się z twórcami i uiszczać tantiemy. Pozwoli to na unikanie licznych pozwów, z którymi obecnie boryka się spółka.

Po połączeniu, Loudr (start-up z San Franciso) przeniesie się do głównej siedziby Spotify w Nowym Jorku. Nie jest jednak znana kwota transakcji tego przejęcia.

Spotify umożliwia w łatwy, bezpłatny sposób słuchania muzyki na całym świecie. Jednocześnie przyczyniając się do znacznego ograniczenia piractwa w przemyśle muzycznym. Jednak co ciekawe, pomimo że od startu firmy minęło już kilka lat to wciąż nie przynosi zysków. Od początku istnienia tego serwisu muzycznego, jego właściciele dołożyli już ponad 3 miliardy dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*