Sprzedaje małe pługi do odśnieżania po 25 tys. euro. Kupiło je już 10 tys. osób z całego świata

W alpejskiej części Włoch spada niejednokrotnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Dlatego Gabriele Domenichini dzięki swojej pasji do elektroniki i konstruowania różnych urządzeń, stworzył robota, który odśnieży drogi. Tak stworzył dochodowy biznes.

Fot. ATR-Orbiter

Gdy spadnie śnieg właściciel nieruchomości bierze łopatę i zaczyna odśnieżać. Jednak problemem może okazać się, gdy w ciągu kilkunastu minut pojawi się gruba warstwa pokrywy śnieżnej. Tak często dzieje się na obszarach górskich, dlatego Gabriele Domenichini postanowił opracować pojazd, który będzie mógł za niego odśnieżać posesję. Jak się okazało ten pomysł na biznes był strzałem w dziesiątkę. – Pomysł zrodził się z pasji do modelarstwa oraz automatyki i robotyki.  Szukałem czegoś innowacyjnego, nieistniejącego, użytecznego i ekologicznego – mówi Gabriele Domenichini, pomysłodawca pojazdu ATR – Orbiter dla MamBiznes.pl. – Początkowo myślałem o robocie, który monitorowałby okolicę. Jednak, gdy tylko spadł śnieg zdecydowałem się na zmianę koncepcji, bowiem zdałem sobie sprawę, że mały pług może być bardziej przydatny ludziom – dodaje.

Tworzenie ostatecznej wersji robota, pomysłodawcy zajęło 7 lat. Jak podkreśla Domenichini innowacyjny pług może być wykorzystywany praktycznie wszędzie. Pomimo swych małych rozmiarów, jest w stanie odśnieżyć okolicę w dość krótkim czasie. Co ciekawe ATR – Orbiter może zmienić swoje przeznaczenie, bowiem wystarczy zamontować ostrze, by urządzenie w okresie letnim wyręczyło ludzi z koszenia trawy.

Pług jest już dostępny na rynku, jednak Włoch wciąż dopracowuje swój pomysł. Obecna wersja kosztuje 25 tys. euro.  – Cena jest dość wysoka, z tego względu, że nie osiągnęliśmy jeszcze efektu skali. Jednak na liczbę zamówień nie możemy narzekać. W ciągu kilku miesięcy nasz produkt kupiło 10 tys. osób. – podkreśla twórca robota. Obecnie Domenichini pracuje nad stworzeniem autonomicznego pługu, gdyż obecna wersja sterowana jest za pomocą pilota.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*