Średnio co 5 startup rozwijany jest przed kobietę

Średnio co 5 startup w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 – kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. Czas to zmienić!

Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z Shesnnovation Academy – jedyną w Polsce bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM. Program jest organizowany wspólnie z Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy.

Zapraszamy do aplikowania do programu wszystkie przedsiębiorcze studentki, doktorantki i absolwentki – głównie kierunków technicznych i ścisłych – których marzeniem jest przekucie swoich pomysłów w biznesową rzeczywistość i zostanie jedną ze znanych polskich startuperek.

W ramach bezpłatnego programu Shesnnovation Academy w ciągu 6 miesięcy 35 kobiet z pomysłem na startup otrzyma m.in.: cykl szkoleń z umiejętności biznesowych i miękkich (takich jak: sztuka efektywnego pitchingu, budowanie strategii biznesowych czy zakładanie działalności krok po kroku); indywidualny mentoring z wybitnymi przedstawicielami świata biznesu i nauki (są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm, założycielki i założyciele firm, które odniosły sukces na rynku oraz przedsiębiorcze naukowczynie) oraz wsparcie organizacyjne w zakładaniu własnej firmy. Program zwieńczy konkurs na najlepszy startup.

Więcej informacji o programie oraz nabór na stronie: http://shesnnovation.pl/
#Shesnnovation #Perspektywy #CitiVolunteers #Pathways2Progress

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*