Start rekrutacji do Alior Bank Startup Accelerator

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji Alior Bank Startup Accelerator – nowego programu akceleracyjnego Alior Banku, skierowanego do startupów m.in. o profilu fintech. Bank szuka rozwiązań, które odpowiadają na jego potrzeby biznesowe, ale przede wszystkim wygenerują wartość dodaną dla klientów. Aplikacje przyjmowane są do 15 lipca br.

Fot. Andrzej Bogacz/FORUM

Celem programu Alior Bank Startup Accelerator jest identyfikacja innowacyjnych projektów w obszarze bankowo-technologicznym, rozwijanie ich zgodnie z zapotrzebowaniem biznesowym oraz ich komercjalizacja, w zależności od rozwiązania – zarówno w ramach własnych systemów Banku, jak również wśród jego partnerów biznesowych.

– Przykłady Revoluta, WeChatu czy Airbnb pokazują, że dobre rozwiązania mogą pojawić się wszędzie i nie muszą być tworzone przez podmioty branżowe. Temu podejściu sprzyjają też współczesne trendy, coraz większa otwartość biznesu na pomysły z zewnątrz i wreszcie – zmieniające się regulacje. Współpraca ze środowiskiem startupowym jest więc dla nas naturalnym krokiem w stronę budowy ekosystemu innowacji. Wierzymy, że dzięki temu będziemy mogli szybciej i bardziej zwinnie zarządzać naszymi usługami, pozytywnie wpływając na codzienne, bankowe doświadczenia naszych klientów – powiedziała Katarzyna Sułkowska, Prezes Zarządu Alior Banku.

Wybrane startupy zostaną objęte ambitnym programem akceleracji, który potrwa 15 tygodni.  Przez ten czas uczestnicy Alior Bank Startup Accelerator otrzymają solidne wsparcie doświadczonych mentorów z Banku w obszarze opracowania modelu współpracy czy potencjalnego wdrożenia pomysłu w banku. Ponadto, bank udostępni uczestnikom tzw. API Sandbox, czyli specjalne środowisko testowe, w którym wystawione będą usługi związane m.in. z dyrektywą PSD2.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*