Start-up, który pomaga bezdomnym

Do tej pory zazwyczaj słyszeliśmy o platformach crowdfundingowych, na których przyszli start-upowcy zbierają potrzebny kapitał na rozpoczęcie działalności. Start-up HandUp zmienił utarty już schemat. Stworzył platformę do pomagania innym ludziom non-profit. Jego pomysłodawcy właśnie sfinalizowali transakcję sprzedaży projektu. 

Na pomysł wpadł Broome i Sammie Rayner z San Francisco w 2013 roku, którzy za cel obrali sobie pomoc osobom bęzdomnym. Start-up umożliwia przekazywanie środków finansowych np. osobom bezdomnym. Zapewniają oni, że pieniądze trafiają tylko do zweryfikowanych osób. Istnieje możliwość wsparcia np. konkretnych fundacji lub osób, którymi opiekują się. Dzięki temu dany przelew można wysłać konkretnej osobie. Jest kilka sposobów udzielenia wsparcia. Pierwszy z nich to tradycyjny przelew, które dokonuje się za pomocą platformy HandUp. Drugi sposób polega zaś na wysłaniu SMS-a pod wskazany numer.

Projekt szybko stał się w USA znanym portalem na którym różne osoby mogą wspierać osoby znajdujące się w potrzebie. Można znaleźć tam ogłoszenia od osób indywidualnych oraz fundacje, które realizują konkretne projekty. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie pozyskano doświadczonych inwestorów z Doliny Krzemowej.

Czas na SOS

Firma do tej pory miała siedzibę właśnie w Dolinie Krzemowej. Jednak właściciele zdecydowali się sprzedać projekt firmie SOS, co spowodowało przenosiny do Detroit. Należy zauważyć, że już od wielu lat, oba podmioty współpracowały ze sobą. Jak zaznacza CEO SOS Ryan Hertz w wywiadzie dla Techcrunch.com – Przejęcie firmy HandUp umocni firmę SOS. Dzieki temu będziemy mogli lepiej realizować wspólną misję, którą jest budowanie społeczeństwa wolnego od problemu bezdomności.

Do tej pory firma zebrała 2,4 mln dolarów na dotacjach dla ponad 100 organizacji non-profit w USA i udało jej się pomóc ponad 25 000 osobom. Pozwoliło to wesprzeć w zapewnieniu podstawowych potrzeb takich jak zakwaterowanie i wyżywienie. Jednak jak zaznacza Rose Broom, bez połączenia firm nie byłoby możliwości osiągnięcia sukcesu. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Bartłomiej Godziszewski

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*