Start-up, który pomaga zwiększyć zyski z najmu. „Rozwiązaliśmy problem ogłoszeń na AirBNB czy Booking”

Grecki start-up Syncbnb stworzył system, który synchronizuje kalendarze na wielu platformach rezerwacyjnych noclegów. Ich biznes dociera dzisiaj do 78 państw i rozwiązał jeden z kluczowych problemów na rynku krótkoterminowego najmu nieruchomości.

Alexander Caravitis i Petros Ziogas wspólnie wynajmowali własne mieszkanie dla turystów. Jednak już na początku ich biznesu zauważyli jeden zasadniczy problem. – Na rynku istnieje wiele platform, na których można się ogłaszać np. Booking czy też Airbnb. Jednak, gdy ktoś zarezerwuje konkretny termin my musieliśmy odznaczać na pozostałych platformach, tracąc w ten sposób mnóstwo czasu  i pieniędzy– mówi dla MamBiznes.pl Alexander Caravitis, współzałożyciel Syncbnb. Dlatego postanowili coś z tym zrobić i stworzyli pierwszą na świecie platformę, która synchronizuje wszystkie kalendarze.

– Pomagamy właścicielom nieruchomości synchronizować rezerwacje na ponad 200 kanałach. Dzięki temu zwiększamy liczbę rezerwacje i przychody z najmu, jednocześnie unikając podwójnych rezerwacji – mówi współzałożyciel start-upu.

Prowadzisz ciekawy biznes i chciałbyś o tym opowiedzieć? Napisz na kontakt@mambiznes.pl. Opiszemy Twoją historię!

Biznes podbija świat

Ten grecki pomysł zawitał do blisko 80 krajów, a w każdym z nich z ich usług korzysta tysiące właścicieli nieruchomości. – Zarabiamy, pomagając innym właścicielom nieruchomości zwiększyć liczbę rezerwacji. Dzięki temu zarządcy podwoili, a nawet potroili swoje przychody – zaznacza Alexander Caravitis.Syncbnb został nagrodzony jako najlepszy grecki start-up turystyczny. Ponadto w lipcu tego roku twórcy pozyskali 400 tys. euro od greckich aniołów biznesu na dalszy rozwój biznesu. – Obecnie cały czas staramy się ulepszyć nasze dotychczasowe rozwiązanie. Ponadto już wkrótce ruszy nasza strona w języku greckim i hiszpańskim (obecnie dostępna jest tylko w języku angielskim – przypis red.) – mówi grecki przedsiębiorca.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*