Start-up, który pomoże osobom niewidomym

Założyciele start-upu Aira zaprojektowali okulary, które pozwalają osobom niewidomym w pełni się usamodzielnić.

Za pomocą wbudowanego systemu głosowego, wykonywanie codziennych czynności staje się dużo prostsze. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu innego zdrowego zmysłu – słuchu. Usługa, swym działaniem przypomina zwykły smartfon, który często jest urządzeniem bezużytecznym dla osób niewidomych. Choć nie zawsze tak jest.

Po za słuchawką jest jeszcze wbudowana kamerka oraz mikrofon. Dzięki temu pracownik Airy może prowadzić niewidomego lub pomagać im w codziennych czynnościach, przekazując głosowe komunikaty. Z kolei mikrofon pozwala na komunikowanie się użytkownika z pracownikami Airy.

Koszt usługi uzależniony został od czasu korzystania z urządzania. Przykładowo płacąc 89 USD miesięcznie można uzyskać 100 min wsparcia.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Zuza

11 maja 2018 Odpowiedz

Genialny pomysł, który w realny sposób może przyczynić się do poprawy jakości życia osób niewidomych! Czpaki z głów, właśnie w tym kierunku powinna iść technologia. Osobiście bardzo cieszę się z tego, że coraz więcej osób o form ma świadomość tego, że świat został zaprojektowany dla osób pełnosprawnych, a ludziom niepełnosprawnym ciężko jest się w nim odnaleźć. Przykładem takiej sytuacji jest agencja reklamowa tech-media, która zrobiła rewolucję żeby zapewnić miejsce pracy dla wszyskich pracowników, również tych z niepełnosprawnością. Dużo dobrego w tej kwestii robi też Unia Europejska dając możliwość dotacji bezzwrotnej na projekty związane z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*