Start-up, w który zainwestował Elon Musk zbankrutował. Chciał podbić Marsa

Holenderski start-up Mars One, który chciał wysłać czterech kosmonautów na powierzchnię Marsa zakończył swoją działalność. Jak wynika z informacji udostępnionych na portalu Reddit, pomimo dużego wsparcia udzielonego m.in. przez firmę Elona Muska SpaceX, holenderski pomysł na biznes zbankrutował.

Fot. YAY Foto/ adrenalinars

Kilka lat temu, a dokładnie w 2012 roku świat obiegła informacja, że holenderska firma Mars One wyśle na Czerwoną Planetę czworo kosmonautów. W projekt zaangażowało się również wiele dużych firm związanych z branżą, którzy chcieli także przyczynić się do stworzenia nowego rozdziału w historii ludzkości. Wśród nich można wymienić Elona Muska i jego firmę SpaceX, która dość mocno zainwestowała w ten pomysł. Łącznie holenderski start-up od wszystkich inwestorów otrzymał blisko 6 mld USD.

Twórcy tego pomysłu planowali nie tylko skolonizować Marsa, ale także chcieli zrobić z tego reality show. W dużej mierze dlatego, że dla tych kosmonautów zapewne byłby to lot tylko w jedną stronę, a dzięki funduszom pochodzących z subskrypcji, projekt miał być rentowny. Niestety marzenie o postawieniu ludzkiej stopy na Marsie póki co oddaliło się. Jak poinformował użytkownik portalu Reddit, odnalazł on informację w szwajcarskim rejestrze firm, że firma Mars One ogłosiła bankructwo.

Pomimo dużych nakładów inwestycyjnych i znaczącym rozgłosie, firma ogłosiła upadłość. Już od samego początku pomysł ten był krytykowany i wielu ekspertów wskazywało, że projekt upadnie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*