Start-up założony przez kobietę został pierwszym jednorożcem tej dekady

Do zaszczytnego grona start-upów wycenianych na ponad miliard dolarów dołączył ClassPass założony przez Payalę Kadakia. Jej platforma fitness i wellness otrzymała właśnie wsparcie od inwestorów w wysokości 285 mln dolarów. Tym samym start-up stał się pierwszym jednorożcem w tej dekadzie – poinformował portal TechCrunch.

Na zdjęciu Fritz Lanman, dyrektor generalny i Payala Kadakia, założycielka ClassPass; Fot. materiały prasowe

Za nami kilkanaście dni nowego roku, ale i nowej dekady. W tym czasie pojawił się pierwszy jednorożec, czyli start-up wyceniany na co najmniej miliard dolarów. Do grona takich firm jak UBER, Glovo, czy Vinted dołączył ClassPass założony przez Payalę Kadakia.

Historia start-upu sięga 2013 roku. To właśnie w tym czasie Payala Kadakia pochodząca z Indii, lecz mieszkająca na co dzień w Nowym Jorku nie mogła dla siebie znaleźć odpowiedniej szkoły tańca. Zdała sobie sprawę, że nie tylko ona może mieć z tym problem. Tak też zrodził się jej pomysł na biznes, by stworzyć usługę, która opiera się na odnawianym co miesiąc członkostwie i gwarantującym dostęp do różnych zajęć sportowych, w różnych szkółkach i klubach fitness.

Pierwszy jednorożec lat ‘20

Dzięki wsparciu  kwotą 285 mln dolarów od L Catterton i Apax Digtal, przy współudziale Temasek, start-up uzyskał tytuł jednorożca. Co ciekawe, od poprzedniej rundy minęło zaledwie 18 miesięcy. Już wtedy firma przyjęła za cel globalną ekspansję oraz rozwój usługi. Projekt początkowo obecny był w zaledwie czterech krajach, Dziś ClassPass działa już w 28 państwach całego świata. Dzięki pozyskanym wcześniej środkom firma poszerzyła także swój zakres o wellness i współpracę z blisko tysiącem czołowych korporacji jak: Google, Facebook czy Morgan Stanley.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

pog

14 stycznia 2020 Odpowiedz

Czyli co? Przez 9 lat nie było żadnego „jednorożca”?
Tak skromnie zauważę, że obecna dekada właśnie się kończy… rok 2020 to ostatni rok dekady 2011-2020.
Niestety ale to właśnie tak się liczy, a nie, jak większość by chciała: 2010-2019.
Tak samo jak XX wiek skończył się w 2000 roku, a XXI zaczął w 2001, tak i druga dekada kończy się w 2020, a kolejna zaczyna w 2021.

Avatar

TP

14 stycznia 2020 Odpowiedz

Czyli wymyśliła Multisporta 🙂

Avatar

Eed

15 stycznia 2020 Odpowiedz

Nie rozumiem co jest tyle warte w takim badziewie. Mam wrażenie, że jesteśmy za jakąś szklaną kurtyną.

Avatar

RobertPiotrowski.pro

16 stycznia 2020 Odpowiedz

Taka nowość ? Nawet u nas w Polsce istnieją takie programy, ale potwierdza to inny podejście do myślenia za Oceanem.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*