Start-upy rozbiły bank z dotacjami na wsparcie prawne

W ciągu zaledwie kilku godzin do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zgłosiło się ponad 100 firm chcących skorzystać z programu „Wsparcie prawne dla startupów”. Cieszący się dużym zainteresowaniem młodych przedsiębiorców projekt zapewnia im wsparcie do 25 tys. zł, które mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą legal due-diligence lub treści umów inwestycyjnych, a także wsparcia prawnego w procesie zamówień i zawierania umów.

Fot. YAY Foto/ JanPietruszka

Do godziny 10:45 w dniu startu naboru do PARP wpłynęło ponad 100 wniosków o udzielenie wsparcia na kwotę ponad 1,5 mln zł, a więc o 40 proc. przekraczającą budżet konkursu, który w tym roku wynosi 1,1 mln zł. W związku z tym, zgodnie z regulaminem, Agencja skraca czas trwania naboru w programie. Wnioski można skadać do 30 lipca br., zamiast pierwotnie 30 września.

Wsparcie startupom zapewnią poniższe kancelarie prawne wyłonione przez PARP w trybie postępowania publicznego:

• Bąkowski Kancelaria Radcowska Igor Bąkowski,
• Ślisz-Sandecka & Kozioł Kancelaria Adwokacko-Radcowska Sp. P.,
• Lawmore Maciejewicz Jaraczewski Sp. k.,
• Bartosz Wsół Rozwiązania Prawne Kancelaria Radcy Prawnego,
• Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Zbieć-Zawadzka.• Doniec Górecki & Partnerzy Sp. K.,
• Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Spółka Partnerska,
• Forystek & Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni,
• Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska.

Otrzymane dofinansowanie w wysokości maksymalnie 25 tys. zł, przeznaczone jest na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, doradztwo prawne związane z realizacją procesu zamówień w zakresie prowadzonej działalności, wsparcie prawne dotyczące negocjacji z Funduszem VC lub Aniołem Biznesu lub konsultacje prawne w zakresie prowadzonej działalności.

O wsparcie mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Istotnym warunkiem jest także posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.
Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.

Przeczytaj także:

Komentarze

Avatar

Jacek Początek

30 lipca 2020 Odpowiedz

Słaba pomoc

Avatar

Grzegorz Młynarski

30 lipca 2020 Odpowiedz

Proszę o pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla mojej firmy

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*