Student stworzył poduszkę powietrzną dla smartfona

Pomysł studenta z Niemiec pozwoli na zakończenie nierównej walki pomiędzy siłami grawitacji, a telefonem. Philip Frenzel opracował poduszkę powietrzną dla smartfonów, która ochroni każdy telefon przed jego upadkiem na twardą powierzchnię.

Fot. YouTube

Pomysł w głowie 25 latka zrodził się tuż po upadku jego nowego iPhona. Koszty naprawy okazały się ogromne, które w dodatku i tak nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Telefon po kilku dniach odmówił całkowicie posłuszeństwa. Chcąc aby ta sytuacja już nigdy się nie powtórzyła, stworzył niezwykły wynalazek, którego zadaniem jest ochrona smartfona.

Aby zabezpieczenie telefonu zadziałało, koniecznie jest zainstalowanie specjalnej aplikacji Spider App.  Gdy tylko system ten wyczuje, że nasz telefon właśnie spada, wysuwa metalowe łapki, które chronią sprzęt przed uszkodzeniami. Przypominają one pajęcze odnóża.

Philip Frenzel, student na Uniwersytecie Aalen w Niemczech, za swój pomysł otrzymał już pierwszą nagrodę od Niemieckiego Stowarzyszenia Mechatronicznego. 25 latek zamierza także w najbliższym czasie skomercjalizować swój wynalazek, umieszczając go na platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

rew

3 lipca 2018 Odpowiedz

gdzie tu poduszka – zderzaki owszem

Avatar

gogo

5 lipca 2018 Odpowiedz

Nie wiem czy ludzkość już tak nisko upadła żeby takie bzdety promować?
Na pewno ktoś będzie chciał nosić taką cegłę przyczepioną do telefonu… Poziom przedszkola…

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*