Stworzył portal, który z założenia nie ma zarabiać

Informatyk stworzył portal, na którym będą pojawiać się trudno wytłumaczalne, dziwne obrazki. Jednak jak zapowiada pomysłodawca serwisu, nie zamierza na nim zarabiać. Potencjalne zyski zamierza przekazać użytkownikom w formie nagród.

Na zdjęciu Artur Nowak

Były już Besty, Demotywatory, a teraz nadchodzi portal „cotomabyc.pl”. Twórcą tego serwisu jest Artur Nowak, który na co dzień zarządza systemami informatycznymi, wdraża projekty informatyczne, a także projektuje rozwiązania wspierające biznes w jednej z warszawskich korporacji. Pomysł na stronę powstał z obserwacji pokrewnych portali w Polsce i na świecie. Strony te, mimo że wszystkie oparte są na podobnej zasadzie, w zdecydowanej większości nie pozwalają na aż tak bezpośrednią interakcję z użytkownikami jak cotomabyc.pl – mówi założyciel serwisu Artur Nowak.

Idea biznesu

Jak się z czasem okazało największą przeszkodą dla założyciela portalu był czas, a właściwie jego brak. Mimo to, od pomysłu do realizacji minęło zaledwie 3 miesiące, a wszystkie działania związane z własnym serwisem, założyciel cotomabyc.pl wykonywał po godzinach swojej pracy etatowej. Im bliżej końca tym motywacja doprowadzenia tematu do końca była większa i udało się uruchomić portal. Pierwsi użytkownicy trafili na portal przez popularne media społecznościowe. Z raportów wynika, że użytkownicy wracają na cotomabyc.pl – co tym bardziej cieszy – zaznacza twórca cotomabyc.pl

Źródło: Cotomabyc.pl

– Jak to działa? Do serwisu użytkownicy wrzucają obrazki w stylu WTF czyli trudno wytłumaczalne, dziwne i takie przy których w pierwszej chwili brakuje nam słów. Następnie każdy zarejestrowany użytkownik może zaproponować własny komentarz, który po głosowaniu może stać się tym jedynym – najlepiej opisującym dany obrazek. Pomysł opiera się na tym, że wielu z nas jest takim przysłowiowym „mistrzem ciętej riposty” potrafiącym jednym komentarzem rozbawić każdego i celnie podsumować nawet najdziwniejsze sytuacje – i to właśnie cotomabyc.pl ma pokazać i uwidocznić przy jednoczesnej zabawie. Najlepsze wpisy i najaktywniejsi użytkownicy będą nagradzani – mówi założyciel serwisu.

Serwis został w pełni sfinansowany ze środków własnych autora, jednak od początku zakładał, że nie zamierza zarabiać na własnym biznesie. – Jeśli stałby się na tyle popularny, że przyciągnąłby reklamodawców chciałbym, aby zysk był przeznaczony na nagrody motywujące użytkowników do jeszcze większej kreatywności w wymyślaniu komentarzy – mówi Artur Nowak.

Na tym nie koniec…

Co prawda autor nie zmierza zarabiać na nowym serwisie, jednak ma w planach uruchomienie dwóch kolejnych portali. To właśnie one miałyby stać się jednym z dodatkowych źródeł utrzymania Artura Nowaka. – Mogę jedynie powiedzieć, że jeden z nich będzie wspierał twórców i właścicieli stron internetowych, a drugi będzie dość nietypowym podejściem do reklamy własnej osoby. Start kolejnego w ciągu kilku najbliższych miesięcy – zaznacza Artur Nowak.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

Hairy Portier

25 października 2018 Odpowiedz

Zobaczyłem, kto mi odda te 60s.? Najkrócej mówiąc WTF?!

Avatar

buahaha

25 października 2018 Odpowiedz

niektóre komentarze rozwalają 🙂 może byc fajne

Avatar

abc

25 października 2018 Odpowiedz

„jak zapowiada pomysłodawca serwisu, nie zamierza na nim zarabiać”
tak jasne, i dlatego się tutaj reklamuje..

Avatar

S1234

25 października 2018 Odpowiedz

Zmarnowaliscie 2 minuty mojego zycia na czytanie bzdurnego artykulu i pisanie tego komentarza. Shame on you! To tylko kolejna strona z memami. Za miesiac nikt nie bedzie pamietal

Avatar

Adrian

25 października 2018 Odpowiedz

https://www.explainthisimage.com
Ta strona ma chyba z 10 lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*