Stworzyli aplikację dla żartu. Pobrało ją 500 tys. użytkowników

Ponad 500 tys. użytkowników pobrało aplikację z wiatrakiem na telefon. Problem polega na tym, że pragnący chłodu internauci nie zrozumieli żartu twórców aplikacji i teraz narzekają, że ich telefon nie chłodzi.

Fot. Dawid Tatarkiewicz/Forum

Zmęczony tą gorącem i pogodą? Teraz masz aplikację, która zapewni Ci świeże powietrze! Noś w kieszeni przenośny wentylator! – tak brzmiało hasło przewodnie pomysłodawców aplikacji Portable Fan. Pochodzący z Brazylii programiści stworzyli aplikację, której pobranie imitowało pracę wiatraka. Na tym kończyło się podobieństwo z prawdziwymi wiatrakami, ale część osób nie zrozumiała przenośni i żartu.

W ten sposób powstałą w 2017 roku aplikację pobrało już ponad 500 tys. osób, które liczyły, że oprogramowanie na telefonie faktycznie przyniesie choć chwilę ochłody. Pomysłodawcy widząc zainteresowanie aplikacją i brak poczucia humoru osób pobierających oprogramowanie dodali komunikat, że był to jedynie żart.

PS: This app is just a joke, you won’t get actually wind from it, ok? It is physically impossible to make an app like that. Our goal is to provide you a good sleep with the best sleeping sound in the world: A nice table fan!
😉

Pod dostępną na Google Play aplikacją widnieje ponad 11 tys. komentarzy głównie zawiedzionych użytkowników. Pierwszy o tym fakcie poinformował na Twitterze dziennikarz Newsweeka Maciej Gajek

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Grzegorz Marynowicz

Komentarze

Avatar

Darek

2 sierpnia 2018 Odpowiedz

500 tys kretynów…

Avatar

andr

3 sierpnia 2018 Odpowiedz

Słyszałem kiedyś od kolegi o aplikacji „Alkomat”

Avatar

Damian

8 sierpnia 2018 Odpowiedz

Może dlatego, że rodzice ściągają bo małe dzieci przy niej szybko zasypiają 🙂

Avatar

oxo

3 listopada 2018 Odpowiedz

Myślę, że 500K Polaków, to lu którzy pobrali tą apkę, to ludzie, którzy mają do siebie dystans, doskonale zrozumieli smaczek humoru.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*