Stworzyli chusteczki higieniczne wielokrotnego użytku i podbili Kickstarter

Proste pomysły na biznes niejednokrotnie odnoszę duże sukcesy. Przekonała się o tym trójka założycieli kopenhaskiego start-upu LastTissue. Opracowali oni bowiem chusteczki higieniczne wielokrotnego użytku. Ich pomysł przyciągnął tysiące internautów.

LastTissue

Założyciele Nicolas Aagaard, Isabel Aagaard oraz Kåre Frandsen; Fot. Materiały prasowe

Ekologia to obecnie trend numer jeden w pomysłach na biznes. Wiedzieli o tym, Nicolas Aagaard, Isabel Aagaard oraz Kåre Frandsen, dlatego wykorzystując bawełnę organiczną stworzyli chusteczki wielokrotnego użytku. Choć co warto podkreślić, nie jest to pomysł nowy, bowiem podobne rozwiązanie wykorzystywane jest już od stuleci. Zresztą przyznają to sami założyciele LastTissue. Jednak jak podkreślają, w ciągu ostatnich lat ludzie odeszli od nich, przerzucając się na jednorazowe chusteczki. To z kolei doprowadziło do zwiększonej wycinki drzew, większego zużycia wody czy też wzrostu produkowanych gazów cieplarnianych. Dlatego za cel twórcy postawili sobie odwrócić ten trend i raczej im się to udaje.

Internauci zachwyceni

Swój pomysł opublikowali na platformie Kickstarter, rozpoczynając tym samym zbiórkę crowdfundingową. Za cel postawili sobie 12 tys. USD, jednak w dość krótkim czasie udało się go zrealizować. Zainteresowanych kupnem ekologicznych chusteczek jest już blisko 12 tys. internautów. Tym samym start-up na swoim koncie ma już ponad 700 tys. zł.

Sam produkt jest dość prosty. Składa się ze specjalnego opakowania, wewnątrz którego znajduje się 6 bawełnianych chusteczek. Chcąc z nich skorzystać, wystarczy wyciągnąć jedną z nich od dołu. Po zużyciu wystarczy włożyć ją do górnej części opakowania. Jak zaznaczają producenci, czyste i żute chusteczki nie zmieszają się, gdyż odgradza je specjalna taśma. Po powrocie np. do domu wystarczy wrzucić zużyte chusteczki do pralki, by można było z nich ponownie skorzystać.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Nick

6 marca 2020 Odpowiedz

Wynalazłem koło, zaczynam zbierać fundusze na Kickstarterze…. Biorąc pod uwagę inteligencję „inwestorów” za tydzień będę milionerem…

Avatar

2020

6 marca 2020 Odpowiedz

..a to teraz kolej na ..papier toaletowy.. wieokrotnegoooo uzyyyytkuuu yyyy aaa kyszz

Avatar

MPB

6 marca 2020 Odpowiedz

Co jest bardziej ekologiczne: wyrzucenie kawałka papieru który po roku zamieni się w glebę czy pranie chusteczki w detergentach i w 50 litrach wody ogrzewanej kilogramem węgla?

Avatar

XD

7 marca 2020 Odpowiedz

To teraz jeszcze czekamy na papier toaletowy wielorazowego użytku, później prezerwatywy i mamy komplet.

Avatar

krytyczny racjonalista

7 marca 2020 Odpowiedz

Nie no porażka, nazywać coś tak prostego wręcz prymitywnego innowacyjnym wynalazkiem?
Przecież wielorazowe chusteczki znane są od co najmniej stu lat jeśli nie kilkuset lat.
Jedyne o czym można tu mówić to jedynie o nowym sposobie rozwiązania zasobników na czyste i brudne chusteczki.
Wynalazek to żaden bo nie zastosowano tutaj żadnego nowego nie stosowanego wcześniej rozwiązania technicznego
ani nowatorskiej technologi.
Jedyne o czym można tu mówić to nowy wzór użytkowy polegający na sposobie połączenia w jedną całość zasobnika na czyste
i brudne chusteczki.

Avatar

Adam

7 marca 2020 Odpowiedz

Pokolenie nieudaczników i świrusów . Brawo.

Avatar

Artur

7 marca 2020 Odpowiedz

„…To z kolei doprowadziło do zwiększonej wycinki drzew, większego zużycia wody czy też wzrostu produkowanych gazów cieplarnianych.” – oczywiście pranie w pralce nie zużywa wody, prądu a środki do prania nie zanieczyszczają środowiska. A do produkcji bawełny tez nie potrzebujemy wody 🙂

Avatar

Raptus

7 marca 2020 Odpowiedz

Dobry pomysł ! Zróbcie podobnie z papierem toaletowym a naprawdę oszczędzimy dużo drzew.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*