Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Stworzyli chusteczki higieniczne wielokrotnego użytku i podbili Kickstarter

Proste pomysły na biznes niejednokrotnie odnoszę duże sukcesy. Przekonała się o tym trójka założycieli kopenhaskiego start-upu LastTissue. Opracowali oni bowiem chusteczki higieniczne wielokrotnego użytku. Ich pomysł przyciągnął tysiące internautów.

LastTissue

Założyciele Nicolas Aagaard, Isabel Aagaard oraz Kåre Frandsen; Fot. Materiały prasowe

Ekologia to obecnie trend numer jeden w pomysłach na biznes. Wiedzieli o tym, Nicolas Aagaard, Isabel Aagaard oraz Kåre Frandsen, dlatego wykorzystując bawełnę organiczną stworzyli chusteczki wielokrotnego użytku. Choć co warto podkreślić, nie jest to pomysł nowy, bowiem podobne rozwiązanie wykorzystywane jest już od stuleci. Zresztą przyznają to sami założyciele LastTissue. Jednak jak podkreślają, w ciągu ostatnich lat ludzie odeszli od nich, przerzucając się na jednorazowe chusteczki. To z kolei doprowadziło do zwiększonej wycinki drzew, większego zużycia wody czy też wzrostu produkowanych gazów cieplarnianych. Dlatego za cel twórcy postawili sobie odwrócić ten trend i raczej im się to udaje.

Internauci zachwyceni

Swój pomysł opublikowali na platformie Kickstarter, rozpoczynając tym samym zbiórkę crowdfundingową. Za cel postawili sobie 12 tys. USD, jednak w dość krótkim czasie udało się go zrealizować. Zainteresowanych kupnem ekologicznych chusteczek jest już blisko 12 tys. internautów. Tym samym start-up na swoim koncie ma już ponad 700 tys. zł.

Sam produkt jest dość prosty. Składa się ze specjalnego opakowania, wewnątrz którego znajduje się 6 bawełnianych chusteczek. Chcąc z nich skorzystać, wystarczy wyciągnąć jedną z nich od dołu. Po zużyciu wystarczy włożyć ją do górnej części opakowania. Jak zaznaczają producenci, czyste i żute chusteczki nie zmieszają się, gdyż odgradza je specjalna taśma. Po powrocie np. do domu wystarczy wrzucić zużyte chusteczki do pralki, by można było z nich ponownie skorzystać.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Raptus 7 mar 2020 (19:07)

Dobry pomysł ! Zróbcie podobnie z papierem toaletowym a naprawdę oszczędzimy dużo drzew.