Stworzyli plecak, który staje się lekki jak piórko

Dzięki temu pomysłowi nawet ciężkie kamienie mogą stać się lekkie jak piórko. Amerykański start-up stworzył innowacyjny plecak, który zmniejszy wagę przenoszonego przedmiotu o nawet 80 proc.

Ciężki plecak to utrapienie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wpływa bardzo często negatywnie na naszą kondycję. Dlatego twórcy amerykańskiego start-upu postanowili znaleźć rozwiązanie jak zapobiegać przeciążonym plecakom. Jednak nie zaproponowali zmniejszania ilości wkładanych rzeczy, a zmniejszyli ich wagę.

Problemem, na który zwrócili uwagę projektanci plecaka HoverGlide, jest środek ciężkości. Podczas marszu czy nawet biegu nasze nogi muszą podnosić nie tylko nasze ciało, ale także niesiony na plecach ciężar. A gdyby tak w czasie marszu nie podnosić plecaka?

Twórcy tego innowacyjnego plecaka postanowili zastąpić część uprzęży siłownikami, stabilizującymi ramę, do której przymocowany jest plecak. Dzięki temu plecak nie zmienia swojej pozycji, zmniejszając jednocześnie wysiłek użytkownika. Ponadto dzięki swojej stabilności zapewni większe bezpieczeństwo, ratując przed niektórymi upadkami.

Plecak HoverGlide jest obecnie w fazie komercjalizacji. Według zapowiedzi twórców już nie długo będzie można go zobaczyć na platformie Kickstarter.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*