Święto start-upów już niebawem. Spodziewanych jest 5 tys. gości

Na XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days organizowane  w dniach 22-23 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zarejestrowało się już ponad 3 tys. gości. Organizatorzy oczekują 5 tys. osób stacjonarnie oraz 10 tys. osób online.

Fot. YAY Foto/ unikpix

Uczestnicy debat podejmą się dyskusji na najważniejsze tematy gospodarcze takie jak polski Nowy Ład, obywatel-konsument w nowej rzeczywistości postpandemicznej, globalny handel, Europejski Zielony Ład i zielona transformacja, cyfryzacja i rozwój e-commerce. Wszystko to w ramach ponad 100 paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Z kolei towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu 6. European Tech and Start-up Days jest okazją do zaprezentowania pomysłów szerszemu gronu odbiorców. To także sposób na pozyskanie finansowania dla swoich projektów. W ramach konkursu Start-up Challenge 2021 swoje pomysły zgłosiło 270 firm, spośród których do finału zakwalifikowano 18.

W tym roku na XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz 6. European Tech and Start-up Days pojawi się około 5 tys. osób oraz blisko 10 tys. uczestników online. To wyraźny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy MCK w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości, a zdalnie zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób – ocenia Wojciech Kuśpik, prezes PTWP S.A., inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*