Szachowy mistrz świata przejął start-up

Norweski szachista, będący jednocześnie mistrzem świata Magnus Carlsen przejął brytyjski start-up. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się, że przekracza 1 mln GBP – wyjaśnia Financial Times.

Fot. FORUM/ ANTON VAGANOV

W szachowym biznesie doszło do dużej zmiany. Magnus Carlsen, szachowy mistrz świata zakupił platformę treningów szachowych Chessable.com. Jak zapowiedział szachista, planuje zainwestować w swój nowy biznes 500 tys. GBP.

Chessable powstał w 2016 roku za sprawą Davida Kramleya, ówczesnego studenta psychologii na Uniwersytecie w Bristolu. Opracował on platformę, na której zamieszczono naukowe opracowanie narzędzia treningowego dla szachistów. Każdy z nich kosztuje 150 USD, jednak pomimo takiej ceny, z platformy korzysta około 40 tys. osób każdego miesiąca. W rozwoju popularności serwisu pomógł John Bartholomew, jeden z najlepszych amerykańskich trenerów szachów.

Magnus Carlsen to norweski szachista, który uzyskał tytuł „Mozarta szachowego”. Po raz pierwszy na turnieju szachowym zagościł w wieku 11 lat. Zaledwie dwa lata później został arcymistrzem, zaś w wieku 22 lat po raz pierwszy wygrał Mistrzostwa Świata.

Warto jednak wspomnieć, że platforma Chessable to niejedyny biznes, w który zainwestował Carlsen. W marcu tego roku przejął także internetową platformę szachową Chess24.com, która transmituje turnieje i łączy graczy z przeciwnikami z całego świata.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*