Szukasz swojej niszy w biznesie? Oto 9 pomysłów na biznes w rolnictwie

Rolnictwo to branża niedoceniana przez osoby myślące o własnym biznesie. Tymczasem na tym rynku swoją niszę znajduje coraz więcej młodych przedsiębiorców. Część z nich pochodzi z polskiego rynku jak Agro-Alarm czy SetAgro. Oto 9 pomysłów na biznes w branży rolniczej.

Agrobase

Foto: Agrobase

Jedna z najbardziej innowacyjnych oraz popularnych aplikacji dla rolników. Dzięki niej można z łatwością zidentyfikować chwasty, choroby, owady lub szkodniki. Następnie pomoże w rozwiązaniu problemu. Aplikacja należy do litewskiej firmy Studio Noframe.

Agro-Alarm

Foto: agro-alarm.pl

Polskie rozwiązanie w obszarze aplikacji rolniczych. Posiada takie funkcje jak: kalkulatory oprysków, agregat aktualności o nowościach w technice rolniczej i środkach ochrony roślin, o nowych odmianach, oraz komunikaty dla sadowników o przymrozkach i innych zagrożeniach dla sadów owocowych i warzywnych.

AgCode

Foto: agcode.com

Aplikacja która pomaga zarządzać winnicami. Dzięki niej można reagować na wszelkie występujące problemy, ale również poinformuje kiedy należy rozpocząć zbiory winogrona. Dzięki wykorzystaniu takiej aplikacji, rolnicy mogą zmaksymalizować wartość osiąganych przychodów.

BluWrap

Foto: bluwrap.com

Amerykański start-up stworzył innowacyjny system przy uprawie roślin. Postanowił wykorzystać powietrze, które zawiera odpowiednie związki mineralne. Jak zaznacza firma, to rozwiązania jest bardziej oszczędną metodą niż tradycyjny, doglebowy sposób nawożenia.

Nexbio

Foto: nexbio.pl

Lubelski start-up opracował technologię, która jest wstanie przewidzieć pojawienie się choroby na uprawianych roślinach. Dzięki temu urządzeniu, można w sposób znaczący ograniczyć ilość stosowanych środków ochrony roślin. Co więcej, dzięki małemu rozmiarowi, jest łatwy w przenoszeniu.

CropX

Foto: cropx.com

Jest to izraelski start-up, który stworzył robot analizujący ilość wody w glebie. Dzięki niemu można zapobiec nadmiernemu wysuszeniu roślin. Jednak również pozwala zmniejszyć koszty zużycia wody. Rośliny są podlewane tylko w momencie, gdy istnieje faktycznie taka potrzeba.

The Climate Corporation

Foto: climate.com

Start-up stworzony przez dwójkę Amerykanów Davida Friendberga i Siraja Khaliqa. Przygotowali oni aplikację, która poinformuje o aktualnie panujących warunkach pogodowych, ze szczegółami ważnymi dla rolników. Narzędzie stało się jednym z najczęściej używanych w USA wśród rolników.

Terviva

Foto: terviva.com

Firma założona w Oakland (USA) postanowiła hodować drzewka Pongamia, które naturalnie występują w Australii. Owoce tego drzewka produkują bardzo dużo wysokiej jakości ekologicznegp paliwa.

SetAgro

Foto: satagro.pl

Kolejne polskie rozwiązanie, które pozwala ustalić gdzie gleba jest bardziej żyzna, a gdzie mniej. Dzięki temu można ustalić, w których miejscach warto dodawać więcej nawozu. Przyczynia się to do osiągnięcia znacznych oszczędności, wynoszących nawet kilkaset tysięcy złotych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*