Twórcy Skype’a mają nowy pomysł na biznes. Chcą uprościć życie studentów

Duńczyk Janus Friis oraz Estończyk Ahti Heinl wpadli na kolejny pomysł na biznes. Współtwórcy Skype’a stworzyli małe elektryczne roboty, które mają dostarczyć zakupy do domu – pisze portal theverge.com.

Fot. YouTube

Nowy pomysł na biznes współtwórców Skype’a ma uprościć życie studentów. Jak wyjaśniają założyciele start-upu, roboty mają pomóc studentom, którzy nie mają czasu na zrobienie zakupów, ze względu na naukę do egzaminów czy też brak samochodów.

Za pomocą specjalnej aplikacji studenci mogą zamawiać zakupy, kawę czy też nawet pizzę. Każde zamówienie zostanie dostarczone pod wskazany adres, w czasie do 15 minut. Jeden robot jest w stanie przewieźć zakupy o wadze do dziewięciu kilogramów. Jednorazowy koszt przesyłki wynosi 1,99 USD.

Starship Technologies, która została założona w 2014 przez współtwórców Skype, dostarczyła już roboty na Uniwersytet George Mason w Fairfax w Wirginii. Po kampusie porusza się już 25 pojazdów. Jednak póki co, wciąż prowadzone są testy nowych urządzeń pod kątem poprawności pracy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*