Tworzą poduszki z ziaren. „Nasza sprzedaż jest większa niż Mount Everest”

Marcin Szymborski, który od 12 lat związany jest z branżą medyczną opracował ekologiczne poduszki ortopedyczne wypełnione bio łuskami. Tak zrodziła się nowa firma Balanssen, która zdobywa serca Polaków. – Naszym celem jest dbanie o zdrowy, naturalny, przynoszący regenerację sen – mówi Marcin Szymborski założyciel i CEO Balanssen.

Marcin Szymborski założyciel i CEO Balanssen

Poduszki gryczane  czy orkiszowe, to flagowe produkty firmy Balanssen z Białegostoku. Gdy zaczynali swoją przygodę z biznesem, nie spodziewali się, że będzie aż tak wielu chętnych na naturalne poduszki. – Na decyzję o założeniu firmy złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim wcześniejsze doświadczenie zawodowe założyciela firmy, który przez wiele lat współpracował z lekarzami różnych specjalizacji. Liczne rozmowy uświadomiły nam, że zaburzenia snu są marginalizowane, a ich leczenie utrudnia w Polsce słaby dostęp do profesjonalnego poradnictwa w tym zakresie. Tymczasem higiena snu powinna być jednym z trzech filarów zdrowego trybu życia — równie ważnym jak aktywność fizyczna i zbilansowana dieta — mówi Marcin Szymborski założyciel i CEO Balanssen. – Drugim  powodem był brak na rynku ekologicznych poduszek oraz siedzisk ortopedycznych. Produktów wykonanych w 100 proc. z naturalnych materiałów takich jak len i bawełna oraz ekologicznych, certyfikowanych wypełnień z łuski gryki lub orkiszu. Produkty te są doskonałą alternatywą dla osób uczulonych na puch, pierze oraz syntetyczne wypełnienia powszechnie stosowane w poduszkach dostępnych na Polsce – dodaje.

Poduszki z łuskami  receptą na udany sen

Badania, na których opiera się Balanssen wykazały, że odsetek osób deklarujących okresowe zaburzenia snu dramatycznie wzrasta. Jeszcze w roku 1992 odsetek społeczeństwa, który z tym problemem się zmagał wynosiło 24 proc. W 2005 roku wzrósł on już do 35 proc., zaś dziesięć lat później wyniósł już 55 proc. – Poświęciliśmy ponad 6 miesięcy na poszukiwania najlepszej jakości tkanin oraz wypełnień. Te 2  filary tj merytoryka oraz jakość  pozwolił y nam na wprowadzenie nowej kategorii produktów do bardzo konkurencyjnego rynku sklepów medycznych – mówi założyciel biznesu. Tak zrodził się nowy biznes pod nazwą Balanssen, która zajęła  się produkcją poduszek, siedziska, wałków i materacy. Każdy z wytwarzanych produktów powstaje z ekologicznych łusek gryki i orkiszu i jest wyrobem medycznym klasy I.

Fot. Balanssen

– Proces produkcji gotowego produktu jest wieloetapowy, najtrudniejsze były początki. Z biegiem czasu, nabieramy doświadczenia, optymalizujemy procesy. Jakość naszych produktów jest zawsze najważniejsza — wymaga to nieustannego zaangażowania. Stworzyliśmy produkt, który został bardzo pozytywnie przyjęty na rynku co zobowiązuje nas do utrzymania najwyższych standardów podkreśla założyciel Balanssen.

Prowadzisz ciekawy biznes i chciałbyś o tym opowiedzieć? Napisz na [email protected]. Opiszemy Twoją historię!

„Nasza sprzedaż jest większa niż Mount Everest”

Jego pomysł na biznes okazał się dużym sukcesem, nie tylko w Polsce, ale i na zagranicznych rynkach. – W Polsce mamy najwięcej klientów. Jednak oczywiście dostarczamy także nasze produkty do odbiorców w Europie i USA. W tym roku skupiamy się na rozszerzeniu naszej działalności na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii – mówi Marcin Szymborski.

Od początku istnienia firmy, udało im się dokonać coś niebywałego. Jak sam założyciel podkreśla, udało im się sprzedać poduszki wypełnione nasionami o łącznej długości, przewyższające Mount Everest.

Rady dla młodych przedsiębiorców od Marcina Szymborksiego

Myśląc o własnym biznesie należy być zdeterminowanym i pełnym wiary. Potknięcia zawsze się zdarzą. Ważne jest jednak, aby były dla nas nauka, a nie przeszkodą. Czy trudno znaleźć swoją niszę? Czasami przypadkowa rozmowa daje nam impuls do działania. Nasza rada:  słuchać potrzeb.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl 

Komentarze

Avatar

szc

27 czerwca 2019 Odpowiedz

fajnie – ale to juz jest od lat moja to juz sie z 5 lat temu po 10 latach używania zużyła.
może skala większa ale nic odkrywczego.

Avatar

Balanssen

28 czerwca 2019 Odpowiedz

Staramy się jasno komunikować różnicę między ekologicznymi poduszkami ortopedycznymi Balanssen a pozostałymi produktami wypełnionymi łuskami. Pokazywać cechy, zalety oraz korzyści z nich wynikające.
Produkujemy tylko i wyłącznie z ekologicznych certyfikowanych łusek.
Stosujemy najlepsze materiały o wysokich gramaturach z polskich zakładów o ponad 100 letniej tradycji.
Nasze produkty są wyrobem medycznym kl I co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.
Jesteśmy dostępni w ponad 450 sklepach medycznych i aptekach w Polsce.
To kilka podstawowych różnic 🙂

Avatar

nunulek

27 czerwca 2019 Odpowiedz

Takie poduszki można zrobić samodzielnie za1/4 ceny.

Avatar

Ewa

5 lipca 2019 Odpowiedz

Ciekawe. Poduszki łudząco podobne do konkurencji. Niczym się nie różnią od gryczane.pl czy Plantule Pillows a nagle jest to produkt medyczny. Ha ha

Avatar

Kolumb był Polakiem

16 lipca 2020 Odpowiedz

robicie dobrą robotę. Zawsze znajdą się ludzie marudni i zazdrośnicy, niestety. Znam to z autopsji.

Avatar

Maria 77

27 czerwca 2019 Odpowiedz

Może oprucz lnu i bawełny można zastosować również konopie?

Avatar

Balanssen

28 czerwca 2019 Odpowiedz

Pracujemy na takim materiałem, obecnie dostępne nie spełniają naszych kryteriów jakościowych.

Avatar

Marcin Szymborski

17 września 2019 Odpowiedz

To prawda że konkurencja produkuje poduszki gryczane. To dobrze że rynek się rozwija.
Warto jednak aby te działania były zgodne z prawem. Używanie przez producentów zwrotów :lecznicza, zdrowotna itd, jest łamaniem prawa i wynika z niewiedzy lub chęci wprowadzenia klienta w błąd.
Stwierdzenie ” łudząco podobne” jest bardzo ważne. Łudząco podobne nie oznacza takie same.
Aby łatwiej to wyjaśnić podam przykład : proszę zwrócić uwagę że na rynku dostępne są magnezy suplementy diety oraz magnezy zarejestrowane jako lek – który Pani wybierze 🙂 Są łudząco podobne .
Produkty Balanssen są wyrobami medycznymi klasy I. Gwarantuje to jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*