Tydzień na MamBiznes.pl. Przeczytaj najważniejsze artykuły

Za nami kolejny tydzień, który przyniósł wiele wydarzeń w świecie młodych przedsiębiorców. Pojawiło się wiele ważnych informacji na temat Konstytucja Biznesu, ponadto opisaliśmy różne pomysły na biznes. W ramach cyklu Historie sukcesu redakcja MamBiznes.pl skupiła się na historii Barbary Żerkowskiej, która sprzedaje las w słoikach. Zapraszamy do przeglądu tygodnia portalu MamBiznes.pl.

Ważne wiadomości

Foto: Forum/ Tomasz Adamowicz

Konstytucja Biznesu to niezwykle ważna regulacja dla przedsiębiorców. Działalność nierejestrowa; ulga na start dla początkujących przedsiębiorców– to niektóre założenia Konstytucji Biznesu. Więcej o tym w artykule Rząd zajmie się Konstytucją Biznesu. Pojawia się jednak jeszcze pytanie czy konstytucja Biznesu pomoże uczciwym przedsiębiorcom?

 

 

Foto: YAY Foto

W tym roku w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” do pomysłodawców trafiło łącznie już 34  mln zł na uruchomienie własnego biznesu – dowiedział się portal MamBiznes.pl. W tym roku osoby z pomysłem na biznes mogą się ubiegać o 84 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak pozyskać te środki przeczytasz tutaj.

 

 

Foto: FORUM

Jeszcze w tym miesiącu Ministerstwo Rozwoju uruchomi nabór dotacyjny dla przedsiębiorstw, które planują inwestycje w nowoczesną aparaturę, sprzęt i technologie. Jednak system wyboru projektów zostanie uproszczony. Więcej o tym w artykule Korzystne zmiany w dotacjach na centra B+R.

 

 

fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Niezarejestrowanie drobnej sprzedaży na kasie fiskalnej czy niewydanie paragonu ma być wykroczeniem zagrożonym grzywną, a użycie oleju opałowego w transporcie może skutkować utratą licencji przewozowej. Więcej  o przygotowywanym projekcie w resorcie finansów przeczytasz tutaj.

 

 

 

Zapraszamy także na nowy funduszowy vlog. Weźmiemy w nim na warsztat podstawowe błędy, jakie popełniają przedsiębiorcy, którzy chcieliby uzyskać wsparcie z funduszy europejskich. W pierwszym odcinku zajmiemy się błędami jakie pojawiają się przy pozyskiwaniu funduszy.

 

 

Pomysł na biznes

Można się zastanawiać, czy ekologia i skuteczne prowadzenie biznesu idą ze sobą w parze. Okazuje się, że tak. Na rynku pojawia się coraz więcej innowacji w tym obszarze. Rosnąca świadomość ludzi, przyczynia się do znaczącego wzrostu popytu na produkty ekologiczne. Poznaj listę 9 interesujących pomysłów na ekobiznes.

 

 

Przyjrzeliśmy  się najdziwniejszym biznesowym ideom, które odniosły sukces. Wśród nich jest reklama pikselowa czy też rezerwacja miejsca w niebie. Poznaj listę 7 niecodziennych pomysłów na biznes, które „wypaliły” .

 

 

Foto: YAY Foto/pzaxe

Własne biuro księgowe – to marzenie wielu studentów rachunkowości, chcąc tym samym zrezygnować z pracy na etacie. Jednak pomimo łatwości w założeniu takiej firmy, prowadzenie tego biznesu nie należy do najprostszych. Dowiedz się jak założyć własne biuro rachunkowe?

 

 

Foto: YAY Foto

Kryptowaluty mają swoje 5 minut. Rośnie liczba inwestujących w cyfrowe waluty, ale także firm, które próbują popłynąć na tej rynkowej fali. Co kilka dni pojawiają się innowacyjne pomysły, jak zarobić na utrzymującej się popularności Bitcoinów i pozostałych. Przygotowaliśmy subiektywny przegląd 11 najciekawszych pomysłów na biznes w obszarze kryptowalut.

 

Historie sukcesu

Pierwsze słoje były rozdawane wśród znajomych  w ramach prezentów. Dość szybko pojawili się odbiorcy, którzy byli zainteresowani kupnem  tego produktu  detalicznie jako prezent dla swoich bliskich, później pojawili się odbiorcy hurtowi . To był czynnik, który popchnął nas do założenia firmy – mówi Barbara Żerkowska. Jej pomysł na biznes to sprzedaż lasu w słoikach.

 

Polski start-up Displate stworzył unikatowe obrazy, które wiszą na ścianach klientów z całego świata. Dzięki dobrym wynikom założycielom firmy udało się pozyskać 2 miliony euro na rozwój swojej działalności.

 

 

Jeśli chcesz opowiedzieć nam swoją historię napisz na adres kontakt@mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*