W tydzień zebrali blisko 1 mln zł na ratowanie CD-Action oraz PC Format

Wystarczył tydzień, by internauci zasilili kultowe czasopisma CD-Action oraz PC Format kwotą blisko 1 mln zł. Kampania crowdfundingowa ma pomóc w utrzymaniu tytułów na rynku oraz wdrożeniu innych pomysłów, które pomogą w rozwoju firmy będącej właścicielem tych marek.

Właściciele obydwu tytułów dokładnie 7 dni temu wystartowali ze zbiórką w internecie, która miała na celu zgromadzenie środków finansowych na ratowanie i rozwój kultowych marek. Celem bylo zebranie 1 250 000 zł i wszystko wskazuje na to, że uda się go zrealizować.

Przez pierwszy tydzień kampanii crowdfundingowej projekt wsparło ponad 2000 inwestorów i łącznie zebrano już kwotę ponad 950 000. Do końca zbiórki pozostało niecałe 300 000 PLN. Choć akcję zaplanowano na maksymalny okres trzech miesięcy, wszystko wskazuje na to, że zakończy się ona przed czasem. Przedmiotem inwestycji jest spółka Gaming Tech Esports Media SA, która została utworzona w celu realizacji założeń biznesowych wykraczających poza wydawnictwo czasopism CD-Action i PC Format, jak choćby prowadzenie serwisów internetowych WWW w obszarze gamingu i technologii czy produkcji treści wideo. Inicjatorzy kampanii crowdfundingowej mają ambitne plany stworzenia liczącego się gracza z branży mediów technologiczno-gamingowych. Planowane jest stworzenie silnej marki technologiczno – gamingowej.

Pierwsze pismo CD-Action ukazało się blisko 25 lat temu. W kioskach czasopismo zadebiutowało w 1996 roku i od tego czasu co miesiąc znajduje swoich stałych czytelników dostarczając treści związane z grami i technologiami. W 2019 roku ukazał się 300. numer, a w kwietniu 2021 pismo będzie obchodzić 25. urodziny. Z kolei debiut PC Formatu miał miejsce w roku 2000 i od tego czasu niezmiennie porusza tematykę dla fanów nowych technologii. W periodyku dostępne są poradniki, recenzje oraz testy sprzętów. Przez dwadzieścia lat sprzedawany był jako miesięcznik, a od roku dostępny jest w kioskach co dwa tygodnie.

W kwietniu tego roku Wydawnictwo Bauer podjęło decyzję o wycofaniu się z prowadzenia dwudziestu czasopism na polskim rynku. Wśród pozycji, które znalazły się na tej liście były CD-Action oraz PC Format. Jeszcze przed tą decyzją projekty te zostały połączone, ale to nie uchroniło kultowych pozycji od zniknięcia z rynku. Pracownicy tych czasopism otrzymali wypowiedzenia i los marek wydawał się przesądzony. Kampania crowdfundongowa była ostatnią szansą i inicjatywą, która pozwalała utrzymać tytułu przy życiu.

Komentarze

Avatar

Tomek

7 września 2020 Odpowiedz

Nostalgia w czystej postaci. Generalnie szkoda pism, fajne były, dziś nikt nie zrozumie jak się człowiek cieszył jak kupił pisemko w kiosku, ale magazyny na papierze w dobie tabletów z LTE to przeszłośc, tak samo jak dołączane nośniki CD lub DVD z demami czy shareware.

Avatar

edek

7 września 2020 Odpowiedz

Nie rozumiem celu wspierania firmy Heinrich Bauer Verlag Kommanditgesellschaft.

Avatar

Grbc

7 września 2020 Odpowiedz

No i po co? Internauci z sentymentu przedłużyli tylko agonię tych tytułów o może miesiąc albo dwa. Jeśli sobie nie radzą sami to nic ich nie uratuje. Chyba że się dalej będą na wypłaty redaktorów składać co miesiąc?

Avatar

Patriota

7 września 2020 Odpowiedz

Pewnie ratujmy niemiecką prasę a polska niech zdycha :/

Avatar

Loli

7 września 2020 Odpowiedz

Popieram, chodź teraz będą w Polskich rękach, a nie Niemieckich, które jak tylko zaczynają się kłopoty zwiewają się do Niemiec i olewają pracowników.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*