Ranking kont firmowych

W tym kraju influencerzy muszą mieć licencję. Roczny koszt wynosi 15 tys. zł

Od czerwca tego roku, influencerzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muszą posiadać licencję, której roczny koszt sięga 15,4 tys. zł. Do momentu wejścia w życie nowego prawa wydano 1,7 tys. takich pozwoleń — informuje serwis proto.pl.

Fot. Malwina Wrotniak

Już nie każdy youtuber będzie mógł opowiedzieć bez zezwolenia o swoim wyjeździe do Dubaju. Od niespełna miesiąca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje nowe prawo. Zgodnie z nim, część influencerów będzie musiało posiadać licencję na prowadzenie swojej działalności. Wydaje je Arabska Rada Mediów, National Media Council, a koszt rocznego zezwolenia wnosi 15 tys. dirhamów, czyli ok. 15,4 tys. zł. Dodatkowo należy posiadać licencję handlową. Jednak to jeszcze nie koniec wymogów, które nakłada nowe prawo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Osoby ubiegające się o licencję muszą mieć też co najmniej 21 lat i ukończone studia wyższe.

Sankcje dla osób, które złamią prawo mogą być dość dotkliwe. Za działanie reklamowe bez pozwolenia, kara ma wynosić do 5 tysięcy dirhamów (ok. 5 tys. zł). W najgorszym wypadku influencer będzie musiał zamknąć swoją stronę internetową lub media społecznościowe.

Jednak nie każdy influencer musi zdobywać licencję, a jedynie ci, którzy współpracują komercyjnie z markami i otrzymują za to pieniężne wynagrodzenie. Twórcy, którym reklamodawcy przysyłają prezenty z nadzieją na pozytywną wzmiankę (tzw. „dary losu”, ang. „freebies”) lub którzy zajmują się wyłącznie działalnością kulturalną, nie muszą prosić Arabską Radę Mediów o zgodę na działanie.

Jak wskazuje serwis proto.pl, istnieje także sposób na obejście nowego prawa. Wystarczy, aby prowadzić działalność pod jedną licencją. W tym wypadku należy podpisać kontrakt z platformą zajmującą się influencer marketingiem.

Rada mediów jednocześnie zaapelowała do firm, by współpracowały wyłącznie z licencjonowanymi twórcami. Dotyczyć ma to przede wszystkim branży hotelarskiej, która otrzymuje wiele próśb o darmowy pobyt w zamian za wzmianki w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
hullrobert 25 lip 2019 (12:57)

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe? czy szukasz pożyczki powyżej 500+ PLN? Skontaktuj się z HULL ROBERT LOAN AGENCY, aby uzyskać pożyczkę w dowolnej części świata za pomocą jednego kliknięcia.

Pożyczka biznesowa -
Kredyt hipoteczny -
Kredyt studencki -
Pożyczka osobista -
Konsolidacja zadłużenia -
Pożyczka ślubna -
Zła pożyczka kredytowa -

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
.................................................. ..................
Tekst: 1 (812) 221-3888
WhatsApp: 1 (812) 221-3888
E-mail: [email protected] lub [email protected]