W tym kraju influencerzy muszą mieć licencję. Roczny koszt wynosi 15 tys. zł

Od czerwca tego roku, influencerzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muszą posiadać licencję, której roczny koszt sięga 15,4 tys. zł. Do momentu wejścia w życie nowego prawa wydano 1,7 tys. takich pozwoleń — informuje serwis proto.pl.

Fot. Malwina Wrotniak

Już nie każdy youtuber będzie mógł opowiedzieć bez zezwolenia o swoim wyjeździe do Dubaju. Od niespełna miesiąca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje nowe prawo. Zgodnie z nim, część influencerów będzie musiało posiadać licencję na prowadzenie swojej działalności. Wydaje je Arabska Rada Mediów, National Media Council, a koszt rocznego zezwolenia wnosi 15 tys. dirhamów, czyli ok. 15,4 tys. zł. Dodatkowo należy posiadać licencję handlową. Jednak to jeszcze nie koniec wymogów, które nakłada nowe prawo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Osoby ubiegające się o licencję muszą mieć też co najmniej 21 lat i ukończone studia wyższe.

Sankcje dla osób, które złamią prawo mogą być dość dotkliwe. Za działanie reklamowe bez pozwolenia, kara ma wynosić do 5 tysięcy dirhamów (ok. 5 tys. zł). W najgorszym wypadku influencer będzie musiał zamknąć swoją stronę internetową lub media społecznościowe.

Jednak nie każdy influencer musi zdobywać licencję, a jedynie ci, którzy współpracują komercyjnie z markami i otrzymują za to pieniężne wynagrodzenie. Twórcy, którym reklamodawcy przysyłają prezenty z nadzieją na pozytywną wzmiankę (tzw. „dary losu”, ang. „freebies”) lub którzy zajmują się wyłącznie działalnością kulturalną, nie muszą prosić Arabską Radę Mediów o zgodę na działanie.

Jak wskazuje serwis proto.pl, istnieje także sposób na obejście nowego prawa. Wystarczy, aby prowadzić działalność pod jedną licencją. W tym wypadku należy podpisać kontrakt z platformą zajmującą się influencer marketingiem.

Rada mediów jednocześnie zaapelowała do firm, by współpracowały wyłącznie z licencjonowanymi twórcami. Dotyczyć ma to przede wszystkim branży hotelarskiej, która otrzymuje wiele próśb o darmowy pobyt w zamian za wzmianki w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

hullrobert

25 lipca 2019 Odpowiedz

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe? czy szukasz pożyczki powyżej 500+ PLN? Skontaktuj się z HULL ROBERT LOAN AGENCY, aby uzyskać pożyczkę w dowolnej części świata za pomocą jednego kliknięcia.

Pożyczka biznesowa –
Kredyt hipoteczny –
Kredyt studencki –
Pożyczka osobista –
Konsolidacja zadłużenia –
Pożyczka ślubna –
Zła pożyczka kredytowa –

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
………………………………………….. ………………
Tekst: 1 (812) 221-3888
WhatsApp: 1 (812) 221-3888
E-mail: hullrobertloanagency@gmail.com lub hullrobert.loanagency@outlook.com

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*