Uber rośnie w siłę. Przejmuje start-up za 2,6 mld USD

Amerykański start-up Postmates już w najbliższym czasie znajdzie się pod skrzydłami Ubera. Transakcja opiewa na kwotę 2,6 mld dolarów.

Uber przejmuje start-up; Fot. Shutterstock/ Sundry Photography

Uber rośnie z każdym miesiącem, a w czasie pandemii bardzo duże wzrosty odnotowała jego marka Uber Eats, zajmująca się dostarczaniem jedzenia. Firma postanowiła jednak dalej rozwijać ten segment swojej działalności, decydując się na przejęcie amerykańskiego start-upu Postmates.

Spółka Postmates powstała w 2011 r. i była jedną z pierwszych firm na rynku umożliwiającą zamawianie posiłków za pomocą aplikacji mobilnej. Cieszy się ogromną popularnością wśród klientów w Los Angeles i u mieszkańców Południowo-Zachodniego Wybrzeża USA, tym samym stanowiąc istotną konkurencję dla Ubera.

Jak wskazują eksperci, fuzja obu firm umocni pozycję Ubera na rynku w USA. Pomimo że dojdzie do połączenia obu firm, jak wskazuje Bloomberg, zarówno marka Uber Eats, jak i Postmates pozostaną na rynku jako osobne podmioty. Dotychczasowy prezes start-upu, jak i jego załoga, pozostaną w firmie i kierować będą usługami serwisu.

Zobacz także, jak prowadzi się biznes wyprowadzony na spacer

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*